Znovuotevřením silničních staveb chtějí sociální demokraté v Libereckém kraji vytvořit 2500 nových pracovních míst

29.08.2012 20:51

Liberec (28. srpna 2012) - Česká strana sociálně demokratická představila svůj volební program pro volby do zastupitelstva Libereckého kraje. Liberečtí sociální demokraté sázejí na zachování kvality zdravotní péče, vznik nových nejméně 2500 pracovních příležitostí a chtějí rovněž intenzivněji využívat legislativní iniciativu kraje.

„Formulovat politický program pro nás nebylo jen sestavení výčtu hodnot, k nimž se hlásíme. Bylo pro nás důležité také zhodnotit uplynulé čtyři roky, a popsat způsob, jímž chceme uvést do života hodnoty, na nichž nám záleží,“ říká jednička na kandidátce Lenka Kadlecová.

ČSSD chce obhájit výsledek z roku 2008 a ve volbách zvítězit. Opírá se přitom o výsledky čtyřletého vedení kraje.

„Ukázali jsme, že umíme naplňovat náš program bez dluhů. Konsolidovali jsme finanční situaci nemocnic a podnikli řadu kroků pro zlepšení kvality života obyvatel Libereckého kraje. Úspěšně likvidujeme následky předloňských záplav. To vše při dodržení vyrovnaného rozpočtu,“ vysvětluje Kadlecová.

Na těchto prioritách staví ČSSD i svůj program pro letošní volby. Hlavním cílem sociálních demokratů je udržet kvalitních a dostupnou síť veřejných služeb, jako je zdravotnictví, sociální služby, školství či doprava. 

A co považuje Lenka Kadlecová za nejpalčivější problém kraje?

„Jednoznačně nezaměstnanost. Aby poklesla alespoň na celostátní průměr, chceme přinést nová pracovní místa podporou velkých dopravních staveb. Ty umožní nejen vznik míst ve stavebnictví, ale pomohou dlouhodobě rozvoji pracovních příležitostí v průmyslu i v cestovním ruchu. Dále je nutné soustředit se i na hledání příležitostí přeshraniční spolupráce a nezapomínat ani na ekonomickou diplomacii. Díky těmto krokům by mělo vzniknout až 2500 nových pracovních míst,“ říká Kadlecová.

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode