Zateplení Českolipské nemocnice: Nestačí jen křičet Chyťte zloděje

10.02.2013 11:41

Vážený pane Šebelko,

Jsem si vědoma toho, že reaguji na článek, jehož cílem není přinášet nové informace, ale spíše osobní pohledy na události v Libereckém kraji. Přesto cítím potřebu Vám napsat, že z mého pohledu se některé souvislosti jeví jinak.  Proto mi dovolte pár osobních postřehů k článku Boj o nemocnici. Něco podobného už tu bylo (DNES, 9. února 2013).

Pro mne osobně není ve věci zrušené zakázky za zateplení českolipské nemocnice důležité, jaká firma zakázku získala, ale jakým způsobem byly pochybnosti o této zakázce vedením Libereckého kraje sděleny. Pokud vedení kraje řekne A = zakázka byla předražená, pak je třeba jedním dechem říci i B = v čem konkrétně. Pan Půta s paní Kocumovou ale jednoduše a během minuty přilepili nálepku Zloděj na čelo všem, kdo se zakázkou měli něco společného. Bohužel lidem ve vnějším světě často stačí tu nálepku vidět nebo o ní slyšet, a berou tu skutečnost za hotovou. Tyto jednoduché a populistické vzorce nejsou fér, považuji je za manipulaci s veřejným míněním. Aby to manipulace nebyla, očekávám konkrétní odpovědi, kdo posuzovat zakázku (reference), jak ji posuzoval (vzal v potaz specifickou konstrukci nemocnice?) a s jakými konkrétními výstupy (včetně vypořádání oponentních názorů). Dokud nebudou na stole, budu vyčítat Starostům a Změně, že jen čeří vodu a nedávají tu kauzu věcně a zodpovědně k úvaze, k jednání, k nápravě.

Nechci nálepkovat lidi jen podle toho, že jiným lidem připadají podezřelí. Pokud tedy někdo křičí Chyťte zloděje, očekávám, že jasně zdůvodní, co ukradl. Proto je pro mne osobně zakázka na zateplení českolipské nemocnice pouze něčím, co připomíná spíše vyřizování účtů, nikoli skutečnou snahu nemocnici pomoci.

S úctou k Vaší práci

Mgr. Romana Žatecká, zastupitelka Libereckého kraje (ČSSD)     

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode