Z nadhledu, vážení!

04.06.2017 18:32

Novou vyhlídku na Hůrce budu navždycky spojovat hned s několika událostmi. První je ta, když za mnou přišel jeden fajn chlap a řekl, že přece tak krásné místo jako Hůrka musí mít rozhlednu. Jasně! A tak jsme ji začali plánovat. A mezitím přišli jiní fajn chlapi a jen tak mezi řečí prohodili, že se v Městských lesích dohodli na úpravě vrchu a postavení lehké dřevěné konstrukce na Hůrce tak, aby se mohli odsud lidé rozhlížet do krajiny. A jestli s tím souhlasíme. Slovo dalo slovo a během pár týdnů se i stalo. Je to pár dnů, kdy jsme tu novou minirozhledničku (ale díky za ni!) slavnostně otevřeli.

Je to moc pěkné místo a člověk si uvědomí, že k cíli vede jediná cesta: prostě to udělat. Slova o tom, jestli takhle je to dost vysoko nebo dost nízko, jestli světlejší nebo tmavší odstín, širší nebo užší stromy, jestli tam slunce svítí dost nebo málo – takové diskuse můžeme vést donekonečna a nikdy to nebude akorát. Ale abychom se mohli kouknout do krajiny, je nejlepší – a promiňte mi ten výraz – nekecat a dělat. A proto je pro mne Hůrka symbolem toho, že se přání zhmotnilo, když někdo vzal za práci. Bez zbytečných diskusí. Děkuji za to! To je přístup, který mám ráda.

Ale zpátky na Hůrku… Ten pohled shora je k nezaplacení. Člověk si uvědomí, že se na stejném místě dojímaly generace před námi a že všichni vidíme jedno a totéž: Českou Lípu. Město, kde žijeme. A že vidíme to, co tady odpracovali, zanechali naši předkové i my sami. Nevidíme už diskuse, které museli vést a určitě také vedli, stejně jako my dnes na jednáních zastupitelů. Ale nakonec zůstávají jen hmatatelné výsledky a ty určují charakter, krásu, kvalitu. A jen čas – a nadhled – ukáže, co má smysl. Diskuse bez řešení, bez díla, nemají cenu, nic po nich nezůstává. A tak vám doporučuji navštívit Hůrku a podívat se při té příležitosti z nadhledu na to, čím žijeme. Jestli vášnivé a nenávistné diskuse ať už v jednacím sále nebo na sociálních sítích mají cenu a co po nich zbyde. Že nakonec obdiv sklidí jen to, co fakticky vzniklo. A kdo by se snad potřeboval podívat z větší výšky, ať si naplánuje výlet na Špičák v neděli po Městských slavnostech. Tradičně bude otevřená rozhledna.

Ať už se budete koukat kamkoli a na cokoli, užijte si ten nadhled! 

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode