Uvolnění snad až moc

05.12.2018 23:10

Čau lidi, tak vám dneska poprvé píšu sloupeček z opoziční zastupitelské židle! Dneska jsem pochopila, jak se to stane, aby v České Lípě bylo líp. Je to docela jednoduchý!

ANO2011 v tom má jasno: my makáme od kuropění do slunkazápadu, my děláme všechno na světě líp až úplně nejlíp, my budeme ignorovat vaše otázky, my budeme určovat, kde budete sedět, my budeme určovat, jak a o čem budete mluvit i kam se budete dívat, s kým se kdo bude setkávat, my určíme i to, kam – do jakých výborů a komisí - budete a nebudete chodit a k čemu se můžete vyjadřovat. My samozřejmě určíme i to, jestli VY jste vůbec nějací odborníci, protože správa našeho veřejného života je výhradě pro odborníky. Proč? Protože MY to tak chceme. A vy se prostě furt jen blbě ptáte a něco chcete měnit. A do závěru rozkaz paní starostky Volfové, která přece tolik nemá ráda silová řešení: „Přesedněte si, jak jsem řekla. Čekám!“  

Stejní lidé mě ještě před několika měsíci olepili nálepkou „Arogantní“. Kam se teda řadí to, co jsem zažila dnes? Povýšenectví? Každopádně (za sebe) nejsem dítě, které poslouchá na slovo kohokoli, právě naopak: poslouchám a respektuji ty, kdo také někdy poslouchají mě a neplivou mi na záda.  

Mimochodem, dnešní poznámka zastupitele Martina Volfa „Vy se pořád ptáte na ten plat uvolněného radního, to nevíte, kde to najdete? To vám to musíme hledat a posílat?“ ho vystřelila mezi první adepty o titul Arogant roku 2018.

Mimochodem 2: Plat uvolněného radního je aktuálně 56 739 Kč/měsíc a od 1.1.2019 bude 60 711 Kč/měsíc. Uvolněného radního si poprvé v historii města prosadila tato koalice, dosud zvládali samosprávné agendy vždy 2 max. 3 členové vedení města (starosta+místostarostové). Před hlasováním o tomto fungl novém teplém ďolíčku dne 21.11.2018 neměli ani tušení, jak zatíží městskou kasu. Ptala jsem se 21.11. Odpověď jsem dostala teprve dnes, tj. 5.12.2018. 

 

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode