Ustavující zastupitelstvo LK: Nejsme si jistí, že rezignace byla v pořádku

27.11.2012 21:36

Způsob, jakým rezignovala Blanka Nedvědická na svůj mandát zastupitelky Libereckého kraje za Změnu pro Liberecký kraj, vzbudil pochybnosti o tom, zda jde skutečně o projev její vůle. Zmatek v datumech (rezignace podepsaná 27.11., kdy je paní Nedvědická mimo republiku, a přijetí rezignace 26.11.) nevysvětlila Zuzana Kocumová dostatečně věrohodně a nepovedlo se to ani v přiloženém Upozornění  na chybu (viz níže). Ačkoli je postup dle právníků krajského úřadu v pořádku, otevřenou otázkou zůstává, zda paní Nedvědická rezignovala ze své vůle. To však už bude úkolem soudu, na který se rozhodl obrátit klub zastupitelů za KSČM.

Kvůli zjevné nevěrohodnosti zastupitelských mandátů se ČSSD neúčastnila voleb hejtmana ani náměstků. Osobně to považuji za demokratické vyjádření názoru svého názoru, který se v dané situace nevešel do obvyklých kategorií Pro – Proti – Zdržel se. A zcela odmítám, že bych tím projevila jakkoli negativní přístup ke svému vlastnímu mandátu. Naopak: považuji svůj postoj za  zodpovědný. Podpořila bych jakékoli jiné řešení, které by nevzbuzovalo pochybnosti o volbách do vedení Libereckého kraje. Takové ale navrženo nebylo. Vysvětlení Ing. Nedvědické k předložené rezignaci, až se vrátí z cesty do Belize, mne bude zajímat. Ale to už bude (je) vedení kraje zvolenou křehkou většinou právě toho jednoho jediného hlasu.   

Informace, které po vyžádání dostali zastupitelé k dispozici:

Rezignace s podpisem Ing. Nedvědické s datem V Jablonci dne 27.11.2012

Převzal  Stanislav Eichler, datum z podatelny: 26.11.2012

Upozornění na chybu podepsané Janem Korytářem a Zuzanou Kocumovou: Upzorňujeme na chybu v rezignaci…, a t v datu 27.11.2012. Rezignaci napsala Ing. Blanka Nedvědická před svým odletem 14.11.2012 a tato rezignace nám byla předána k doručení na Krajský úřad prostřednictvím její známé paní (jméno uvedeno) 23.11.2012.

Jako důkaz přikládáme kopii emailové komunikace ze dne 25.11.2012, kde nás Ing. Needvěddická žádá o zveřejnění jejích důvodů pro svou rezignaci. V případě potřeby či nejasností se prosím obraťte na Ing. Blanku Nedvědickou, která by měla být v ČR zpět ze služební cesty 29.11.2012 a která bude schopna výše uvedené potvrdit.

Kopie e-mailu

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode