Trvám na tom, že strážníci budou vidět v ulicích Lípy

18.12.2014 19:55

Důležitý krok k radikální změně práce Městské policie Česká Lípa, na kterou si Českolipané již delší dobu stěžují, udělali českolipští zastupitelé na svém prosincovém zasedání. Nově bude tuto městskou organizaci vést nová uvolněná radní města Pavla Procházková. Dosavadní ředitel městských strážníků Lubomír Mery, který byl ve funkci 15 let, byl zbaven řídících pravomocí. Nadále však zůstává zaměstnancem městské policie.

"Cílem celé této výměny je nutná změna práce českolipských městských strážníků. Nově je lidé budou více potkávat v ulicích, a to především v problémových lokalitách. Budou lidem k dispozici vždy, když budou potřebovat s něčím pomoci. Více se také budou věnovat spolupráci s republikovou policií. Věřím, že všechny tyto kroky povedou k tomu, že lidé budou svým strážníkům znovu více věřit a budou se v našem městě cítit bezpečněji v jakoukoli denní či noční dobu," uvedla starostka České Lípy Romana Žatecká. Ta zároveň doplnila, že strážníci budou mít od nového roku na starosti také placená parkoviště v centru města. Vystřídají tak pracovníky VPP, kteří se o placená parkoviště starali doposud.   

Řízením Městské policie, kterou doposud řídila starostka města, byla pověřená nově ustanovená uvolněná radní města Pavla Procházková. Kromě řízení MP pak pod novou členku vedení města bude patřit také koordinátorka projektů a kampaní českolipského městského úřadu, která s městskými strážníky často spolupracuje. Úkolem nové vedoucí českolipských strážníků bude především koordinační a auditorská činnost, odborné činnosti související s provozem MP Česká Lípa bude mít na starosti určený strážník.

"Ve své nové funkci bych se chtěla zaměřit na zahájení procesu rajonizace, tedy rozdělení města na části - rajóny a každý tento rajón svěřit konkrétnímu strážníkovi. Následně zveřejníme konkrétní jméno strážníka a oblast, za kterou zodpovídá.  Strážníci budou opravdu v ulicích vidět. Také chci zlepšit fungování kamerového systému. Kamery plánuji posunout do těch částí města, které jsou problematické," vyjmenovala svá předsevzetí v nové funkci při jednání zastupitelů Pavla Procházková.

Ve vedení města Česká Lípa tak jsou od čtvrtka 18. prosince namísto tří lidí čtyři - starostka, místostarostka, místostarosta a uvolněná radní. Výše jejího platu se řídí stejně jako u starostky a místostarostů Přílohou č. 1 nařízení vlády č.37/2003 Sb. Roční náklady na plat uvolněné radní budou činit zhruba 520 tisíc korun. Ty však budou kompenzovány nezbytnou platovou úpravou související s odvoláním ředitele a plánovanou změnou koncepce práce MP.  

"Naším cílem je prověřit stávající náklady městské policie a následně je snížit. Jsem přesvědčena, že nastavená změna v konečném důsledku přinese městu úsporu oproti předchozímu stavu," doplnila Romana Žatecká.

Zdroj: MNCL.CZ

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode