Ťokání na obchvatu

12.03.2018 21:09

Tak zase bude další RANDE s premiérem na silnici do nikam, míněno náš českolipský nic neobchvacující obchvat. Bude to přesně let sedm, kdy ministr Vít Bárta (Věci veřejné) zastavil ze dne na den jeho stavbu a zpoza ramene jeho hrdinskému činu páchanému pod heslem „Stát nemá peníze“ přikyvoval tehdejší poslanec z našeho města Petr Skokan. Za sedm let se nezměnilo nic, jen ten poslanec. Českou Lípou pořád denně projíždí 11 tisíc aut, které dodávají extra porce exhalací, prachu a hluku lidem na Ladech počínaje a U Kola konče. Někteří by se rádi schovali před tím randálem za betonové zdi, což chápu, protože obchvat je jen na papíře.  Do země se nekoplo, ale díky čtvrtletní informačním schůzkám vedení města Česká Lípa s Ředitelstvím silnic a dálnic aspoň na beton víme, že stavba má (zase) projekt a kupodivu i finance v rozpočtu státu a jen co se dají dohromady hromady papírů nutných pro územní řízení, tak „to“ začne. Odhadem územní řízení a výkupy pozemků PŘÍŠTI ROK, pak stavba.

Potom bude celá tahle věc v rukou města a jsme připraveni neztratit jediný den, abychom v tom sáhodlouhém seriálu s názvem Obchvat České Lípy předvedli, že když se chce, tak i to úřední papírování jde řádně od ruky. Zatím to ale nejde ministerstvu dopravy, pátý rok pod vedením ANO. A to už jsem si kdysi myslela, že obchvatem pohnou naši místní „ANOáci“, když si na fotografiích v denním tisku tiskli ruku Ježák, Procházková a Volfová právě s ministrem dopravy za ANO Ťokem a slibovali si navzájem. Ta skupinka už se rozpadla a s ní i tehdejší sliby. Protože od té doby zase ani ťok (sorry: ťuk), naopak zdržení přitvrdily blbě vyjednané podmínky v EU a zase jsme čekali dalších pár měsíců na vyjádření, jestli potřebujeme novou EIA nebo ne. Rok na to přišla před krajskými volbami senátorská PETICE – byla obdobně „k věci“, protože tou dobou se už vědělo, že stavbě nebrání nic jiného než čas. Ale chápu, že občas je třeba ukázat světu odhodlání, a tak ani senátor neváhá dalším papírem rozkopávat už dávno otevřená vrata. Pokus projednávat senátorskou petici na zastupitelstvu už zmiňuji jen na okraj, protože to je úplně bez významu pro posun ve stavbě.

Ministerské a premiérské návštěvy v minulosti zíraly na tu stavbu a jen opakovaly, že stavbě nic nebrání a řízení bude zahájeno nejpozději příští rok. Teď k nám míří vláda v demisi. Tentokrát doporučuju sledovat děj pozorně: protože pokud Andrej Babiš stoje u Kovošrotu řekne, že ON se stavbou obchvatu pohne, tak vám právě před očima explodovala jedna obrovská ÚČELOVKA.   

 

 

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode