Titul Zaměstnavatel roku získává… Město Česká Lípa!

21.02.2019 13:07

Potkáte kamaráda a dozvíte se: Na tvoje místo je vypsané výběrové řízení. Zíráte. Nemáte o tom ani tušení, zaměstnavatel je totiž takovej frajer, že přeobsazuje váš flek a vám se to ani neobtěžuje oznámit. Ano, to je rada města Česká Lípa, ano, to je ANO, ano, takhle vypadá to LÍP. Ano, starostka Jitka Volfová z ANO2011 (ano, ta, která nepreferuje silová řešení a potrpí si na ty korektní vztahy, jak o sobě bez uzardění pořád dokola vypráví bez ohledu na to, že dělá úplně něco jiného) neměla ještě druhý den po rozhodnutí rady „čas“ zvednout telefon a oběma ředitelům osobně vysvětlit, proč takový materiál radním předložila. Vzkázala jim to až druhý den pozdě odpoledne přes úředního poslíčka. Prostě: Sbalte si fidlátka a hotovo, bez otázek, prosím. Ano, to je slušnost v ANO a věru nám ta Česká Lípa ožila. A ano, město Česká Lípa je pod vedením ANO a Živé Lípy fakt „zaměstnavatel roku 2019“. Přihlásím ho do soutěže, takové odborníky na mezilidské a pracovní vztahy je třeba zviditelňovat a určitě i náležitě ocenit.

A komedie bude ještě o něco lepší: počátkem února odvolala tatáž rada města J. Stejskala z dozorčí rady Českých lesů. A ještě do včerejška mu to neoznámila – škoda, že se nesešla dozorčí rada v dvojitém nebo trojitém obsazení. A stejný muž neměl včera ani potuchu o tom, že už není jednatelem Českolipské informační společnosti – rada města si odmávala jeho odvolání stejně jako v případech výše „o nás bez nás“.  

Na facebooku jste se k takové situaci postavili jasně: podpásovka, zaměstnavatel je srab, i tvrdší výrazy padaly. Inu, arogance českolipských mocných už půl roku po volbách dosáhla rekordu. Jen kdyby nenalhávali sobě a druhým, že oni jsou ti, kdo spasí naše město. Pěkně děkuju! Leda až najdou obyčejnou mezilidskou slušnost, koule k přímému jednání a korektnost v pracovních vztazích.  

Město Česká Lípa má příspěvkové organizace Sport, Kultura, Městská knihovna, Sociální služby města Česká Lípa a Lipý. Má právo odvolávat a jmenovat ředitele. Ale měla by takové zásadní kroky umět i vysvětlit. Zvlášť když z několika ředitelů  přesoutěží jen dva  - a v v obou případech si fidlátka mají sbalit jen ti ředitelé, kteří jsou členy politických stran (ODS a ČSSD), stejně jako ředitel ČLIS (ODS).

Možná rada města ve svém tažení proti „politickým tričkům“ (oblíbené sousloví J. Turnhöfera z Živé Lípy) netuší, že se zřejmě dopouští diskriminace pro politickou příslušnost. Protože jiný důvod není - ani jeden z obou ředitelů neměl průšvih ani problém, nikdo s nimi dokonce od voleb ani nemluvil a starostka Jitka Volfová tam ještě od října cestu nenašla. Přesto navrhla přesoutěžení dvou ředitelů, úplnou náhodou členů politických stran.  Odpověď je ale možná jednodušší… noví odborníci už tlučou na vrata. Třeba Petr Jeník jako nový ředitel ČLIS.

 

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode