Tak snad už ten pozemek v září koupíme

20.05.2018 14:40

Tak snad už ten pozemek v září koupíme

Od výstavby nového českolipského nádraží se v této lokalitě nebavíme o ničem jiném, než o podchodu a chodníku do průmyslové zóny.  O tom, aby si Českolipané, pracující v této části města, mohli pohodlně dojít do práce a z práce.

Měli jsme s Českými drahami (ČD), ale i se Správou dopravní a železniční cesty (SŽDC) nesčetně kontaktů s jediným cílem – koupit pozemek pro výstavbu tolik potřebného chodníku, v případě SŽDC pak zase převedení části podchodu za pořizovací cenu do majetku města.

Jen pro připomenutí: když se stavělo nádraží, tak podchod podle projektu končil zdí. Žádný výstup na druhou stranu. Byli jsme to my, kdo jsme prosadili a SŽDC zaplatili nový projekt tak, aby podchod byl průchozí s tím, že poté, co nám České dráhy prodají pozemek, my na něm vybudujeme chodník do průmyslové zóny (budovat chodník na cizím prostě město nemůže). A se Správou železniční dopravní cesty máme uzavřenu smlouvu o smlouvě budoucí, že nám část podchodu prodají. Ať urguju, jak chci, je posun v obou problémech minimální a drobnost typu chodník rozhodně nefrčí takovou rychlostí, jakou se nádraží stavělo. Škoda, je to zbytečná kaňka na celé té parádní akci: nádraží máme sice hezké, ale Českolipané musejí celé kolejiště obcházet, případně riskují své zdraví, pokud se vydají poblíž kolejiště do svého zaměstnání. Změnit naštvání v úlevu je ale celou dobu výhradně v rukou Českých drah. Ať urgujeme jak chceme, stát je prostě výš než město někde na severu. Tak vám alespoň protahujeme autobusové linky MHD, abychom měli aspoň nějaká náhradní řešení, než bude cesta přes nádražní podchod dokončená. Poslední odpověď z Českých drah na naši stále dokola pokládanou otázku KDY totiž zní: v září letošního roku městu pozemek na cestu odprodáme.  

 

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode