Starosti lidí slyším i řeším

02.09.2016 19:19

Jako starostka jednoho z největších měst v Libereckém kraji už dva roky každodenně poslouchám a taky řeším problémy občanů, kteří se na mně obracejí. Většinu z nich umím vyřešit v rámci města. Ale některé další, a dost významné, patří kraji: stav některých silnic hlavně II. a III. třídy, doprava křižující město, zdravotní péče, podpora řemesel a manuálních dovedností mládeže, peníze pro sociální služby.

Co chceme, aby pro nás Liberecký kraj dělal lépe:

  • Aktivně prosazoval výstavbu obchvatu města, kdy tranzitní doprava protíná město a tisíce kamionů denně zahlcují prachem a hlukem lidi na Českolipsku. A rychleji rekonstruoval silnice II. a III. třídy.
  • Průběžně investoval do Nemocnice s poliklinikou v České Lípě, kterou vlastní, aby nečekala další léta na rekonstrukci svého již obstarožního stavu, dočkala se obnovy rozvodů vody a tepla, a my – pacienti – měli k dispozici velké parkoviště s dobrým povrchem a schůdný, pohodlný přístup. Aby nám poskytovala zdravotní péči na úrovni nemocnice 21. století a my jí důvěřovali.
  • Hledal aktivně motivaci a benefity pro lékaře a odborný zdravotnický personál tak, aby ten se cítil oceněný a doceněný a nehledal své uplatnění jinde. Rychle stárnoucí populace lékařů je hrozbou pro pacienty.  
  • Podporoval zručnost dětí a mládeže tak, aby největší zaměstnavatelé v kraji měli pro zajištění výroby lidi ochotné a schopné manuálně pracovat.
  • Garantoval kvalitní střední vzdělávání a učební obory reagující na potřeby trhu práce, aby vzdělaní i vyučení měli vždy v kraji práci.
  • S městy a obcemi lépe koordinoval poskytování sociálních služeb a získával a rozděloval na ně peníze. Senioři, postižené děti a jiné ohrožené skupiny v kraji si nezaslouží regulaci nebo omezování služeb, které jsou pro ně často životně důležité.

Co můžete pro lepší Liberecký kraj udělat vy:

Dát důvěru sociální demokracii, protože podporuje šanci všech lidí na důstojný život a dosažení úspěchu, bez ohledu na to, jestli se narodili v chudé nebo bohaté rodině.

Vybírejte své budoucí zastupitele v Libereckém kraji tak, abyste měli zástupce, kteří vás slyší a chtějí vaše problémy řešit.

Mgr. Romana Žatecká, starostka města Česká Lípa   

kandidátka č. 7 do Zastupitelstva Libereckého kraje za ČSSD

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode