Snad už konečně padne. Tráva…

12.08.2012 14:59

Konečně! Tak se zítřkem počínaje mohou radovat ti, kdo trpěli travními alergeny nebo jen prostě mají rádi uklizené a upravené město. Firma ucházející se o údržbu veřejné zeleně nastoupí a Česká Lípa přijde o jedno velké prvenství: v soutěži o nejvyšší či nejzanedbanější zeleň by zcela jistě vyhrála a ještě by možná byla i držitelkou rekordu.

Přiznávám se, že mě to překvapuje – od března, kdy se téma údržby zeleně objevilo na jednání zastupitelů s prvními zádrheli, slyším jak je důležité stihnout seč do června, jak město nechce hazardovat se zdravím alergiků, ještě teď mi znějí v uších velká slova místostarosty Jiřího Kočandrleho o tom, kolik město ušetřilo na údržbě zeleně. Osobně bych byla raději, kdyby už konečně byla ve městě posekaná a uklizená tráva, protože přes všechny ty vzletné sliby a snahy se vedení radnice nepovedl zvládnout ten základní úkol: posekat trávu včas.

Výběrová řízení vedená vidinou kynoucích úspor jsou jistě chvályhodná, ale ještě je třeba zvládnout je tak, aby nakonec došlo i na samotnou práci, o kterou se soutěží – tedy na tu údržbu. To se českolipské radnici letos bohužel nepodařilo, takže jsme už hodně dlouho v zajetí divoké zeleně a všudypřítomných alergenů. Co tedy vyčítám zdejší radnici? Že nezvládla organizaci výběrového řízení tak, aby zajistila pořádek ve městě a pohodu občanů. Že se ani po minulých zkušenostech nepojistila proti podhodnocování nabídek a následnému odmítnutí uzavření smlouvy ze strany dodavatelů (v České Lípě se to stalo v poslední době dvakrát – při nedávné zakázce na demolici MŠ Pastelka a nyní v případě údržby zeleně). Neumím ale pochopit, proč to předlouhé zdržení neřešila hledáním náhradního řešení seče, ale jen čekala. Slova místostarosty Kočandrleho o úsporách a potřebě pochopení nestačí – v takové mizérii jsou na místě činy. Například využití lidí ve veřejné službě nebo veřejně prospěšných pracovníků. Co dodat? Že snad už konečně v České Lípě padne… tráva. 

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode