Sliby nemají cenu

20.08.2010 22:07

 Voliči, proč toužíte po slibech? Je přece mnohem důležitější vědět, koho která strana postavila na vlastní kandidátku, než co hodlá postavit na Jeřábkově náměstí.

Já osobně sázím na schopnosti kandidátů než na předvolební sliby. Trumfování v počtu kilometrů nových chodníků, policistů v ulicích, nových parkovacích míst, cyklostezek, parků je pro mě jen tradiční hrou se slovy – mnohem důležitější je, aby kandidáti vůbec zvládli prosadit svoje sliby, dokázali být dobrými správci a nepodléhali vlastním či jiným zájmům. A lídři kandidátek, tedy adepti na starostu, musí být osobnosti s autoritou a manažerskou zkušeností navíc. Jedině tak bude samospráva řízena a problémy dovedeny k řešením.

Takže osobně hlasuji nikoli pro sliby, ale pro lidi s těmito schopnostmi:

Řídit a vést – peníze, projekty, lidi. To je možná to nejtěžší. Pod dobrým řízením se objevují rezervy a mizí problémy (ne že neexistují, ale řeší se). Pod dobrým vedením se nemůže stát, že se všechno od drobností po zásadní problémy ve městě řeší tak dlouho, že se to vlastně vůbec neřeší.

Komunikovat – přesvědčit, dohodnout se s ostatními, hledat kompromisy, získat lidi na svoji stranu. A hlavně: směřovat k výsledkům.

Slyšet – zajímat se, poslouchat, mít schopnost empatie. Vědět, co lidé potřebují a umět najít pomoc.

Mít názor. To je velmi vzácné… Mít názor totiž nerovná se mít moc, mít slovo. Ani nesouhlas nemusí být názor.  Mít názor na prodeje majetku, na chod úřadu, na úspory, na dluhy, na vzhled města. Mít názor znamená hodně poslouchat a hodně se učit.  

Čistý štít. To je silná kvalita, která se zatím ve správě věcí veřejných moc nenosí. Bohužel… Pro mne je však naprosto zásadní, aby lidé vykonávající veřejné funkce za veřejné peníze byli morálně způsobilí.   

 

Osobně si přeju pro Českou Lípu na starostovské židli člověka, který bude schopen samosprávu vést k řešením. Bude řídit chod radnice tak, aby úředníci nebyli pro občany dráby, ale veřejnou službou. Nemusím s ním souhlasit a není pro mne důležité, co konkrétně hodlá postavit na Jeřábkově náměstí. Ale chci si být jistá, že ten člověk má ucho pro své voliče a cit pro město a všechny sociální, politické, územní, kulturní, historické a další aspekty. Nerozhazuje veřejné peníze, rozhoduje slušně, pružně a nebojí se. Ví co chce. A můžu mu věřit.

Kandiduji na starostku za ČSSD. Sama za sebe vím, koho volit nebudu, kdo už v mých očích svou šanci promarnil (viz výše). Nebudu znovu sázet na jistou špatnou, raději to risknu na naději. I kdyby mě zrovna neočarovala svou představou úpravy městského parku.        

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode