Sestry z učňáku

18.12.2019 21:46

Rodiče budoucích zdravotních sester (které v České Lípě tolik potřebujeme) zuří: Liberecký kraj chce třídy budoucích sester přesídlit, školu přeřadit ze Střední zdravotnické školy do jakési fungl nové příspěvkové organizace s názvem „Střední zdravotnická škola a Střední odborná škola“. To je v důsledku mnohem víc změn, než je uvedeno, a upřímně řečeno, nechtěla bych mít nadoživotí v dokladech uvedeno, že jsem absolvent jakéhosi zdrávko-učňáku okresního formátu. Proto rodiče stávajících studentek naprosto chápu a podporuji je.

Studující sestry se do Obchodní akademie už prý nevejdou, kraj nechce dát miliony na rekonstrukci opuštěné školní budovy na Palackého náměstí (věru příkladná péče o majetek). A tak šup se sestrama do učiliště 28. října, tam je místo. Proti tomu možná nic, vyjma neochoty dát do pořádku historickou školní budovu. Jsem ale zásadně proti tomu, aby se škola utrhla zpod křídel Střední zdravotní školy v Liberci a stala se jakousi „zdrávkou kombinovanou s učňákem“. Utržení od liberecké zdrávky není prima nápad, stejně jako není prima nápad to, že se v Lípě ukončí obor čalouník, švadlena a obchodník. Utrhnutím ztratí škola svou odbornou základnu, kus renomé, a místo renomovaného vzdělávacího zařízení vznikne v České Lípě vzdělávací „něco“ bez historie, bez referencí, co už kvůli divnému názvu v životopise mít nechceš.  

Chápu naštvané rodiče a NIKDY takový degradující návrh nepodpořím. NIKDY. Zdravotní školu a hlavně profesně dobře připravené zdravotní sestry v České Lípě nutně potřebujeme. Rozčílilo mě, že takový návrh vůbec byl nám, krajským zastupitelům předložený. A to, že ho hejtman Půta nakonec nepustil k projednání, mě neuklidnilo, protože když se jednou narodí blbý nápad, obvykle žije vlastním životem ještě dlouho. A že hloupý nápad degradující vzdělávání odborného personálu prošel Radou Libereckého kraje, kde sedí statutární náměstkyně z České Lípy a starostka České Lípy Jitka Volfová, sedící také v dozorčí radě českolipské nemocnice, považuju přímo za zradu. Ona nám to jistě ve svých sebraných spiscích na sociální síti osvětlí včetně argumentu, že by život položila za kvalitní vzdělávání pro zdravotní sestry v našem městě. Faktem ale je, že ačkoli je po Martinu Půtovi druhou nejvýš postavenou političkou, nechala tenhle „návrh kvalitního vzdělávání" dojít až téměř k rozhodnutí zastupitelů o stěhování a změně. Spolehnutí na to, že hájí zájmy města na všech židlích, na kterých sedí, jsou jenom sladkým cukrem na koblize. Má ostatně těch židlí moc, ale to už není předmětem této poznámky.

 

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode