S kůží na trhu

26.02.2017 22:56

Tento sloupek je poslední text, který pro toto vydání Městských novin vznikl. Píšu ho v době, kdy už jsem pročetla všechny texty a všimla si, jak často se v nich objevuje slovo odpovědnost. Hlavně za něco, co se má stát a za to, co je nás všech. Taky uvnitř najdete slovo „nezodpovědnost“. Ta už zní trochu jinak, skoro jako lehkovážnost. Chci tedy toto vydání Městských novin podtrhnout sdělením, že odpovědnost beru, nezodpovědnost odmítám.

Odpovědnost se na mně odjakživa tak nějak lepila. Je pro mne samozřejmé odpovídat na otázky, proč jsem to či ono udělala nebo neudělala, bez lhaní a výmluv. A ráda pracuji s lidmi, kteří i když se mnou nesouhlasí, místo nesouhlasného tlachání odpovědně vnesou do jednání návrh svůj. Jsem ráda, že naše město dnes zastupují a řídí lidé, kteří se nebojí rozhodovat. Svá rozhodnutí máme odpracovaná, dlouho o nich diskutujeme, dáváme do nich spoustu zkušeností, ptáme se na názory a měříme si jejich dopad. Ale vždycky rozhodneme. A máme jasno v tom, proč jsme rozhodli tak, jak jsme rozhodli a kdykoli to umíme vysvětlit. To platí o výběrových řízeních na nejrůznější odpovědné pozice, o tom, co ve městě podpoříme a co ne, jaké investice se budou realizovat. Po letech minimálního rozvoje jsme zodpovědně připravili a předložili ambiciózní plán rozvoje města na nejbližší období. Odpovědně jsme si na něj spořili celé dva uplynulé roky. A odpovědně jsme ve spolupráci s vámi vybrali, co za rozvoj považujeme.

Deset let zpátky se investovalo v řádu stamilionů korun, my zrychlujeme a investujeme pro tento rok dvojnásobek. Je to nezodpovědné rozhazování? To ukáže až čas, jak váš život ve městě vylepší bazén, opravené chodníky, školy a školky v lepším stavu, veřejná hřiště, zregenerovaná sídliště, více parkovacích míst. Jen čas bude spravedlivým soudcem našich rozhodnutí. My jsme si jistí tím, že jsme je připravili zodpovědně a odvážně jdeme s kůží na trh. Nebojíme se svá rozhodnutí vysvětlovat veřejnosti tváří v tvář. Novoroční setkání s více než stovkou partnerů a těch, kdo se jakkoli podílejí na veřejném životě, bylo počátkem nové odvážné tradice: veřejně složit účty za uplynulý rok a ve světle vize rozvoje města vysvětlit plány roku nového. Kam jdeme a proč. A to je odpovědnost. Přihlásit se ke své práci a jít s kůží na trh. Jsem ráda, že město dnes vede tým lidí, kteří se nebojí prudce nabrat na obrátkách rozvoje a pak se postavit veřejnosti čelem a sdělit, jak a co bude dělat a proč. Přesně tak totiž vypadá odpovědnost.   

Přeji vám krásné zimní dny.

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode