Rozpočet České Lípy: Nezodpovědnost!

19.12.2012 16:46

Tiskové prohlášení Klubu zastupitelů ČSSD k návrhu rozpočtu města České Lípy na rok 2013

K předloženému návrhu rozpočtu se nebudeme vyjadřovat ani hlasovat. Oceňujeme, že se například konečně dostalo na přípravu mostu u Majdalenky, ale předložený rozpočet jako celek nemůžeme akceptovat, protože:

  1. Odmítáme takový proces příprav rozpočtu, jaký byl zvolen v letošním roce. Příprava rozpočtu probíhala bez pracovních jednání, na kterých bychom měli prostor pro vysvětlování, dotazy a návrhy.  Z předlouhého seznamu změn, který jste nám přečetli před 2 minutami, jsem šokovaní – nutíte nás rozhodovat o milionech jen tak z čisté vody bez diskusí. První variantu rozpočtu jsme dostali před 14 dny mailem, to nepovažujeme za zodpovědnou přípravu. Ani požadavek na vyrovnaný rozpočet z minulého zastupitelstva nebyl naplněn.
  2. Výdaje města nejsou adekvátní příjmům, rozpočet je schodkový a propad dorovnává opět z investičního fondu. Investiční záměry – na první pohled štědré – jen zakrývají propad v rozpočtu, u některých nejsme přesvědčeni o jejich nutnosti a ani nám nebyly investiční priority objasněny. Stejně jako loni říkáme jasné NE takovému rabování investičního fondu.
  3. Nevidíme v předloženém návrhu vůli, ochotu k úsporám – rostoucí náklady některých příspěvkových organizací, průběžně skrytě sanované v průběhu roku, jsou toho důkazem.
  4. Opět postrádáme jakoukoli rámcovou informaci k filozofii rozpočtu tohoto města, jasně definované dlouhodobé priority, nebo řekněme cíle, ale neznáme. Osobně pochybuji o tom, že vůbec existují.

O rozpočtu tedy nebudeme dále diskutovat, pozměňovací návrhy nevzneseme a budeme hlasovat PROTI předloženému rozpočtu. Považujeme to za výraz naší odpovědnost vůči tomuto městu z pohledu do budoucnosti – hlasem PRO rozpočet bychom se vyslovili pro další zadlužování, které negarantuje tomuto městu budoucnost. A pro stagnaci, ve které se nyní město Česká Lípa nachází, hlasovat nebudeme.   

 

Česká Lípa, 19.12.2012

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode