Rozdejchají jen ty, které si sami vyberou

28.09.2017 01:32

U našich kluků populistů z exANO a SLK v zastupitelstvu máte jistotu, že v davu umírajících poskytnou umělé dýchání jen jednomu jedinému: tomu, koho si sami vyberou. Tak takovému výběrovému řešení říkám NE. A mám radost, že jsme v České Lípě na konci léta rozhodli spravedlivě a poslali skoro milion korun do sociálních služeb pro občany našeho města – pro autisty 300 tisíc korun, Farní charitě a tělesně a zdravotně postiženým po 200 tisících korun, kontaktnímu centru a na chráněné bydlení 100 tisíc korun. Autistům jsme poslali jednou tolik než žádala opozice, protože jsme si to prostě spočítali…

Takže otázka zní: Co jste dělali v létě? Zatímco naši populíci bezstarostně užívali léto, já jsem počítala, komu kolik chybí. Opozice totiž v červnu vystřelila od boku žádost na dar 150 tisíc korun pro sdružení zabývající se poskytováním služeb pro rodiče autistických dětí. Ale jen jim, nikomu jinému. Měli jsme vůli pomoci – od doby, kdy stát změnil financování sociálních služeb a přenesl ho na kraje, se hodně změnilo – ale když už, tak všem se stejnou bolístkou. To ale populíci nechápou, asi stejně jako nechápu já, proč se metodika kraje (tj. kolik mají k financím státu přihodit města) mění co chvíli. A tak někteří letos v polovině roku neměli dost peněz na poskytování svých služeb a řešili to ne zrovna korektně vůči svým klientům u nás ve městě. To je ale svědomí jiných. Moje vědomí – tedy svědomí toho, kdo nemyslí jen na vyvolené – mně vedlo k tomu nejdřív zjistit, jestli stejný problém nemají i jiní, kdo poskytují sociální služby různým skupinám občanů České Lípy. A pokud ano, pak teprve pomoci nejen darem, ale i změnou přístupu do budoucna. Abychom stejně jako populíci z exANO a SLK jen nelepili náplasti z tisícovek na různě velké trhliny.

Prověřila jsem situaci a ejhle, ukázalo se, že stejným problémem trpí minimálně 5 dalších poskytovatelů sociálních služeb pro naše občany. Přestože nikdo z křiklounů už ani nevzdechnul po osudu českolipských autistů, našli jsme v městské kase 1,2 milionu na řešení letos a připravili změnu systému podpory do dalších let. Pro autisty, ale i pro tělesně, mentálně i zdravotně postižené, na lidi potřebující specializovanou péči, odlehčovací péči a další. 

Předložila jsem dnes zastupitelům města Česká Lípa SPRAVEDLIVÝ návrh na řešení. Díky za podporu! Když si dáte trochu práce, tak zvítězí SPRAVEDLNOST PRO VŠECHNY (kdo něčím trpí) nad PROSTĚ TO ZAŘÍDÍME - ale jen pro některé z vás. 

 

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode