Půjčku pro českolipskou nemocnici podpořím, byť se měří dvojím metrem

21.08.2013 15:39

Nejsem proti finanční výpomoci nemocnici v našem městě, ale mně osobně překvapuje, jak jedno vedení města dokáže měřit jedné nemocnici dvojím metrem.

Před dvěma lety žádala tatáž nemocnice – tehdy s jiným ředitelem v čele – o příspěvek na nákup mammografu, a tady v tomto sále jste se s námi půl roku handrkovali. Tenkrát nebyla ze strany vedení města žádná vůle pro pomoc nemocnici, tehdy tady lítaly argumenty, aby nemocnice požádala o pomoc i jiná města, hledala jiné finanční zdroje. Dnes pro změnu z iniciativy stejného vedení města nemocnici zachraňujeme.

Těžko se mi teď řekne: Nepodržíme  nemocnici, i když bych také našla argumenty, že to je nesystémový krok, že v něm cítím o osobní zájmy typu Tobě jo, Tobě ne. Těžko se mi říká, že tímto krokem podpoří město krajskou akciovou společnost, se kterou není v žádném právním vztahu. Těžko se říká, že nejsou na stole žádné jistoty vzhledem k hospodaření nemocnice. A stejně těžko se nezvedá ruka pro podporu nemocnice. Proto jsme se po dlouhém váhání v klubu zastupitelů ČSSD rozhodli, že nebudeme jako vy před dvěma lety a budeme hlasovat PRO půjčku, protože nám jde a vždycky šlo hlavně o nemocnici a její službu pacientům na Českolipsku bez ohledu na to, kdo ji řídí a jaké jsou vzájemné osobní účty.

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode