Proč se na Kopečku nemaká a na radnici maká?

25.05.2014 19:50

Bydlet a podnikat na českolipském Kopečku je letos za trest. Může za to rekonstrukce komunikace 5. května – jih. Z jindy vcelku běžné opravy se stala strašidelná nekonečná realita, která už několik měsíců otravuje lidi rozkopanými chodníky, silnicí jako po bombardování, zdlouhavými semafory.  Šílené dopravní řešení navíc odrazuje podnikatelům hosty a zákazníky. Jasně, že se rekonstruovat musí – ale proč se tady už několik měsíců nehnul kámen?  Zatímco na silnici se nemaká, na radnici se maká na vyhrocení problému: na stolech zastupitelů se ocitnul dodatek ke smlouvě, který navyšuje cenu díla! Zastupitelé ČSSD jasně říkají vedení města: Takhle ne – tato veřejná zakázka je nám podezřelá!

Rekapitulace:

Jeden měsíc od zahájení stavby: V únoru se v jižní části Kopečku realizovala kanalizace v rýze široké 1,5 metru a hluboké 3 metry, a to po celé délce předpokládané rekonstrukce. Tehdy poprvé byl k dispozici první důkladný pohled na podloží. Co v této fázi rekonstrukce dělal autorský dozor projektanta a technický dozor investora?

V březnu 2014 (2 měsíce od zahájení stavby) byla odkryta půlka ulice, položeny obrubníky. A ejhle: 31.3.2014 se náhle podloží ukazuje nevhodné a stavba se proto zastavila. Do dnešního dne (25.5.) se zde nemáklo. Podivuhodné vzhledem k tomu, že pohled do podloží byl k dispozici už v únoru….

Proč nám je radniční veřejná zakázka na tuto stavbu podezřelá? Pohled do podloží byl k dispozici, jeho potřebné úpravy nebyly nijak zdůvodněné, vysoutěženou cenu nyní navyšují diskutabilní vícepráce. Úředníci údajně o problému věděli, ale nechali si to pro sebe. Proč?  Pokud by tyto (více)práce byly součástí zadání transparentní soutěže, byla by jejich cena stejná?

Teď je sice důležité začít na Kopečku znovu makat, pochybnosti o veřejných zakázkách na českolipské radnici tím ale nezmizí. 

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode