PROČ chce českolipská ČSSD své zástupce v komisích rady a výborech zastupitelstva (a nemá je)

25.12.2010 17:55

Komise a výbory jsou na jednu stranu poradními orgány, na druhou politickou hračkou. Kvůli jejich funkci poradní by v nich měly být zástupci všech politických stran, které ve volbách získaly mandát. Obvykle si vládnoucí strana či koalice ponechává většinu a svůj poradní hlas tak zesiluje. Nic proti této praktice, pokud ostatní politické subjekty mají alespoň jednu jedinou židličku. O tak demokratickém postupu si ale v České Lípě můžeme nechat jen zdát – komise a výbory byly vedením města rozdány tak, že ne vždy na opozici místo „zbylo“. Jak se to tak stane?

Na zastupitelstvu navrhovala složení výborů zastupitelka Hana Moudrá, starostka. Její návrhy místy opomíjely existenci opozičních stran. A protinávrhy na jejich doplnění byly jednoznačným hlasováním koalice s podporou KSČM smeteny.

 

Proč? Nenacházím jedinou rozumnou odpověď… Přijde mi to směšné – ten jeden jediný hlas ČSSD v třináctičlenné komisi pro komunikaci s veřejností by jistě neznamenal její „rozvrat“. Ale všechny subjekty, které si občané v komunálních volbách v říjnu 2010 zvolily, by se mohly podílet na tom, jak bude město s občany komunikovat. Je paradoxní, že o této oblasti budou nyní rozhodovat ti, jejichž mandát byl slabší, než mandát ČSSD. Ale právě proto jsou komise a výbory politickou hračkou… I ony v novém českolipském pojetí komunální politiky (ODS+TOP09+SLK+SZ, to vše s trvalou podporou komunistů) slouží přáním jen jediného pána. 

 

Ze kterých komisí rady a výborů zastupitelstva města Česká Lípa byla ČSSD hlasováním

koalice s podporou komunistů vyloučena:

výbor kontrolní, výbor pro sport, komise pro komunikaci s veřejností. 

 

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode