Příběhy z Lípy

04.05.2017 18:31

Mojí kanceláří projdou za měsíc desítky návštěv. Odpovím na stovky otázek, najdu mnoho rad a klidných slov, vyslechnu spoustu příběhů. Mám v telefonu už několik desítek kontaktů na lidi, na které moc ráda vzpomínám, protože přišli s inspirací nebo myšlenkou, protože reprezentují naše město nebo se snaží pomáhat druhým, nabízejí ostatním něco zajímavého. Jsou to všechno lidé od nás z Lípy. Své životy žijí v tomto městě, rozvíjejí ho, pomáhají. Když jsem se poprvé potkala s Hanou Broulíkovou, která mně přišla požádat o podporu Běhu za krásnějším úsměvem, napadlo mě, že o práci této nenápadné ženy se prostě musí mluvit. Aby jiné ženy, budoucí matky, věděly. A pak jsem potkávala další a další, ženy i muže, kteří měli nebo byli nějakou inspirací a já si vždycky říkala: Jo, tohle je sakra příběh, zajímavý člověk, skvělý nápad apod. - o tom je prostě třeba říci ostatním, podpořit ho.

A tak se narodila Pohovka. Místo, kam pozvu čas od času své hosty, zajímavé lidi z Lípy, kteří mají co říci ostatním lidem z Lípy.

Moc pěknou pohovku nabídla kavárna Florian, i se zahrádkou, když bude pěkné počasí. Není lepší místo pro tento záměr, protože Floriana mám spojeného s inspirací a pohodovou (pohovkovou) atmosférou. Takže právě sem na tu krásnou barokní pohovku jsem pozvala své první hosty, shodou okolností samé ženy. Na pohovku usedne už zmíněná Hana Broulíková, která u nás ve městě rozvíjí aktivity Spolku klientů a přátel rozštěpového centra Praha a má mnoho užitečných rad pro budoucí maminky. Sama je totiž maminka, která prožila těžký příběh a chce předat svou zkušenost. Naproti tomu příběh talentované rodačky a plavkyně Petry Chocové bude o životě těsně spojeném s vrcholovým sportem. Story Petry Hurtové bude o sportování, kdy se naopak zdraví nedostává, o zdolávání rekordů i osobních handicapů. A protože budeme sedět na pohovce v kavárně s netradiční nabídkou, ochutnáme i místní specialitu, raw zákusky. Zasvěceně o tomto trendy způsobu stravování bude pak mluvit i můj další host Radka Zrůstková, mj. i výtvarnice. Nechá nás nakouknout nejen pod pokličku se syrovou stravou, ale i svých módních kreací. No a do této skvělé společnosti zvu i vás všechny, kdo se chcete něco dozvědět o lidech v našem městě, inspirovat zajímavými nápady, prostě se pobavit s ostatními.

Přijďte na první Pohovku ve čtvrtek 4. května od 16 hodin do kavárny Florian (Tržní náměstí). Srdečně vás zvu!      

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode