Předávám Českou Lípu ve skvělé kondici a dobré víře

22.11.2018 13:45

Předala město Česká Lípa jeho nové starostce Jitce Volfové (ANO2011). Ve skvělé kondici, připravené na další rozvoj, pokud bude jeho další vedení moudře uchopeno. Jako férový krok vůči občanům cítím i to, seznámit vás s tou dělicí čárou. Proto přikládám k tomuto článku všechny předávací dokumenty týkající se samosprávy našeho města. Přesně zachycují to, kam až jsme připravili rozvojové aktivity města, jaké zdroje jsme vytvořili, prostě jak na tom město Česká Lípa je k 21.11.2018. Protože abychom kdykoli v budoucnu mohli poměřovat avizovaný pokrok, je třeba mít jasně definovanou dělicí čáru. A já zastávám názor, že co je psáno, to je dáno. Vám doporučuji pročíst si je, pokud tedy máte skutečně zájem o to, co se v České Lípě děje, má dít a bude dít a nestačí vám ke spokojenému životu jen sladké sliby a jedovaté sliny.

Především předávám město ve skvělé finanční kondici a s velkým věnem – na účtech města je v součtu 907 milionů korun a potenciál dalšího finančního rozvoje předávám novému vedení nejvyšším ratingovým oceněním z dubna 2018. v Investičním fondu jsme spořili přebytky hospodaření a k dnešku je to v součtu cca 302 miliony korun a Fondu Rady města zbývá k rozdělení ještě 1,7 milionu korun. Podařilo se nám vybrat na dobrou věc tyto částky:

               Sbírka Dominik (ukončeno RM k 31.12.2018)      177 001 Kč

               Sbírka Vanesa (ukončeno RM k 31.12.2018)        409 725 Kč.

To je nebývale dobrý základ pro pokračování rozvoje města. Výchozí projekty jsme totiž připravili, dokončili – regeneraci sídlišť i regeneraci centra města (ideová soutěž na novou knihovnu, aktualizace projektu kulturního domu Crystal, rekonstrukce Jiráskova divadla a první práce na záchraně Kounicova domu, projekt venkovního bazénu).

Našim nástupcům je předávám v dobré víře, že udělají kroky další, vykročí k realizaci. Všechno jsou to akce na dlouhou trať, výsledky uvidíme bez ohledu na to, kdo vládne městu, až za několik let.

Předávám svým nástupcům také návrh rozpočtu na příští rok, který takový dlouhodobý růst zohledňuje, a počítá s podporou škol, cestovního ruchu, pořádku ve městě i údržby zeleně, opravou chodníků a komunikací a jejich důkladnou rekonstrukcí zejména v centru města. Plánovali jsme také vybudování nových chodníků, o které jste dlouhodobě žádali. Podotýkám, že jde o návrh rozpočtu připravený vedením města, které již ve svých funkcích skončilo, schvalovat se bude jistě návrh rozpočtu upravený nově zvoleným vedením.

Navrh rozpoctu 2019_ke dni 2018 11 20.xls (622 kB)

dopravní studie 2018.pdf (18,5 MB)

Naše poslední rozhodnutí v radě města udělala jasnou tečku za dlouhou dobu trvajícími otazníky, jestli bude od 1. ledna 2019 jezdit městská hromadná doprava. Bude. Řešili jsme její další fungování téměř dva uplynulé roky, zastupitelé nepodpořili projekt společného dopravního podniku, i když byl pro město finančně zajímavý. Žádali otevřené výběrové řízení, které jsme také vyhlásili, vyhodnotili a vybrali dopravce. První ledna tedy nebude čekat na zastávkách MHD marně, udělali jsme včas všechny kroky k tomu, abyste se dál dostávali do škol, do práce i k lékaři tak, jako doposud. K celé té manipulativní a dehonestující mediální kampani se ještě vrátím na jiném místě. Nyní jen tolik: rada města rozhodovala v souladu se zákonem, protože až do zvolení nové rady města měla právo rozhodovat o věcech týkajících se chodu města, o věcech zásadních a bezodkladných. A tím zajištění MHD pro vás ve městě už od 1. ledna dalšího roku rozhodně je.  

Vážení a milí spoluobčané, děkuji Vám za možnost řídit čtyři roky město Česká Lípa a nastartovat jeho růst. A protože současná společnost nepotřebuje empatii a opravdovost, budu jako řadová zastupitelka dohlížet hlavně na plnění slibů. Prostě aby obecných fráziček a velkých prohlášení nebylo víc než skutečné práce. Tak zase na viděnou!

Mgr. Romana Žatecká, zastupitelka města Česká Lípa za ČSSD

Předávám k 21.11.2018:

finance města.docx (31 kB)

agenda Městské policie.docx (29,5 kB)

interní audit.doc (23,5 kB)

agendy organizační.docx (31,9 kB)

doprava_samospráva.docx (31,6 kB)

příspěvkové organizace a cestovní ruch.docx (32,9 kB)

správa majetku.docx (35,1 kB)

sociální problematika a zdravotnictví_samospráva.docx (37 kB)

Investice_aktuální stav rozpracovaných akcí.pdf (789,2 kB)

žádosti o dotace.docx (32,8 kB)

územní plánování.docx (29,7 kB)

životní prostředí_samospráva.docx (30,5 kB)

přehled členství 1.11.2018.docx (17,8 kB)

 

 

 

 

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode