Popletené ANO (názor k návrhu odvolat Radu města Česká Lípa)

05.06.2017 15:50

Zastupitel Zdeněk Ježák (ANO2011) navrhnul v květnu 2017 odvolat členy rady města pro údajné porušování usnesení zastupitelstva. Bohužel si popletl, co je zadání veřené zakázky a co přidělení, a tak žádal odvolání rady na základě něčeho, co se vlastně vůbec nestalo. Směšné.... No ale pojďme si to vysvětlit. 

Rada i Zastupitelstvo mají různé kompetence v rozhodování a rozhodují v určitých problematikách zcela samostatně. Obě výtky zastupitele Z. Ježáka se opírají o usnesení č. 54/C/2015, kterým si Zastupitelstvo města vyhradilo právo rozhodovat o přidělení určitého druhu veřejných zakázek. V obou případech ale toto usnesení pan zastupitel chybně vztahuje k usnesením rady města, která jsou zcela v pořádku.

Kritizované usnesení Rady města č. 527/2016 je rozhodnutím o tom, jakou formou bude budoucího dopravce vybírat. Zdeněk Ježák tedy míní, že bylo porušeno usnesení, ale ono se tak NESTALO.  Rada města může v této věci rozhodovat. 

K vytýkanému porušení usnesení zastupitelstva NEDOŠLO ani v druhém případě, protože dne 4.4.2017 rozhodla rada města o zadání  veřejné zakázky (ve smyslu zahájení zadávacího řízení), nikoli o přidělení veřejné zakázky ani o uzavření smlouvy na její plnění. A zadání zakázky je pravomoc, kterou si ZM nevyhradilo, proto je v kompetenci rady. Pravomoc zastupitelstva rozhodnout o přidělení zakázky i uzavření smlouvy přitom zůstává do budoucna zachována v obou případech. I v tomto případě je dovozováno porušení usnesení ZM, ke kterému ale NEDOŠLO. 

Závěr? Žádný učený z nebe nespadl, pomýlení se dá pochopit, neznaloost dohnat  a vysvětlit. Odvolávat ale radu na základě vlastního omylu je trochu...směšné. Ale ano, to je ANO :-) Prostě to zařídíme...

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode