Oživujeme krásný městský park!

01.06.2015 22:46

Smích, moderní muziku, výkřiky radosti, ale i zvonící meče nebo klasickou hudbu. Toho všeho si mohli užívat ti, kteří v neděli 31. května 2015 dorazili do Městského parku v České Lípě. Slavil se tam totiž Den dětí, zároveň se také přálo k narozeninám samotnému parku - tomu už je letos totiž úctyhodných 140. let. Pozornost si pak zasloužily i nové stromy a keře, které byly do parku vysázeny letos na jaře v rámci projektu revitalizace parku.

Akci Ať žije park! zorganizovalo pro veřejnost město Česká Lípa společně s Domem dětí a mládeže Libertin. Děti tak mohly soutěžit v nejrůznějších disciplínách, například ve skoku v pytli, skládání puzzle nebo hodu provazovými kroužky. Za každou splněnou disciplinu dostaly razítko, za razítka pak odměnu.

Komu pak zbývalo hodně energie, mohl si zařádit na jedné z nafukovacích atrakcí nebo se lecčemu přiučit od lidí z obecně prospěšné společnosti Ulice dětem, kteří v prostoru u hudebního altánku učili děti základy parkouru nebo break dance.

Vyzkoušet si mohli lidé ale třeba i rytířkou helmu, meč nebo štít. Svůj stan totiž v parku rozbalili i šermíři, kteří kromě napínavých soubojů předvedli i ohnivou show. Českolipští Tomíci zase mezi stromy napnuli svá lana, po kterých se mohl učit chodit každý, kdo měl odvahu. Svoje umění na poli improvizačního divadla předvedli členové improvizačního týmu Progresky, na závěr celého krásného dne zahrály děti i učitelé z českolipské ZUŠ.

Pohodu pro stovky lidí, kteří se na akci přišli podívat, dokreslovalo množství nejrůznějších stánků. Pochutnat si tak lidé mohli na pečených klobáskách, steaku, haluškách, nechybělo něco sladkého, obří cukrová vata nebo vynikající káva u altánku.

Zdroj: MNCL.CZ; fotogalerii najdete zde

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode