Jak se vypořádat se ztrátou 45 milionů? Kocumová to ví!

09.08.2014 22:49

Ptala jsem se, zda je vedení Libereckého kraje spokojené s hospodářským výsledkem Nemocnice s poliklinikou za loňský rok, kdy nemocnice vykázala ztrátu cca 45 milionů korun. Odpověď zní: Všechno v pořádku. Přečtěte si ji zde.

Proto jsem paní náměstkyni Zuzaně Kocumové odeslala 10. srpna tuto odpověď: 

Vážená paní náměstkyně,

Děkuji Vám za zaslání odpovědí na otázky, které jsem k tématu Hospodaření Nemocnice s poliklinikou v České Lípě položila na červnovém Zastupitelstvu Libereckého kraje. Přiznám se, že jsem očekávala faktické odpovědi hodné vrcholného krajského politika, který řídí oblast zdravotnictví a dvě významné krajské nemocnice. Přečetla jsem si pouze obecné a nicneříkající obecné odpovědi, které mě v této podobě rozhodně nepřesvědčily o tom, že Liberecký kraj  - vlastník nemocnice – svou kontrolní roli v NsP v České Lípě zodpovědně plní. Zaujalo mne však vaše tvrzení, že NsP v České Lípě má za cíl v letech 2013 a 2014 ekonomickou stabilizaci a návrat k vyrovnanému, až mírně ziskovému hospodaření. V roce 2013 se to nepodařilo a ztráta činila 45 milionu (což tedy překvapivě hodnotíte jako uspokojivý stav), proto Vaše odpovědi pro mne nejsou přesvědčivé ani věrohodné.

Proto Vás žádám o doplnění Vašich odpovědí, a to:

a) Jaká úsporná opatření byla realizovaná  a jakou úsporu mají v hospodářském výsledku za rok 2014 přinést?

b) O kolik se v roce 2014 snížil počet THP pracovníků a jakou úsporu mají v hospodářském výsledku za rok 2014 přinést?   

c) Jaké činnosti se zefektivnily a jakou úsporu mají v hospodářském výsledku za rok 2014 přinést?  

d) Jaké nové výkony byly v roce 2014 nasmlouvané a jaký budou mít přínos  v hospodářském výsledku za rok 2014?

e) Tato opatření (viz výše) včetně lepších úhrad od zdravotních pojišťoven (což však není zásluha Libereckého kraje, ale ministra zdravotnictví) zajistí vyrovnaný hospodářský výsledek za rok 2014?   

f) Proč je tak významný kvalitativní rozdíl mezi činností dozorčí rady v KN Liberec a NsP v České Lípě? Soudím dle zveřejněných zápisů; z činnosti DR KNL si lze (oproti DR NsP CL) velmi dobře učinit obrázek o hospodaření nemocnice, projektech, investicích a vývoji hospodaření. Od DR NsP CL bych očekávala minimálně stejný přístup, zvlášť při porovnání hospodářských výsledků obou nemocnic.  

Děkuji za zaslání odpovědí do data konání krajského zastupitelstva.  

 

 

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode