Odysea sakumprásk

02.09.2018 17:42

Odyseu – těžkou životní pouť, složité osudy – jsme pustili do chytrých mobilů a jedním vrzem ji snad ukončili v realitě našeho města. Mluvím o unikátní geolokační hře pro malé i velké turisty (aby chtěli poznávat Českolipsko) a turismu v České Lípě.

Když odysea, tak sakumprásk rovnou dvojí: on ji totiž v České Lípě prožívá i samotný cestovní ruch. V minulosti tu ambiciozně vzniklo například Centrum textilního tisku, pak ale turismus usínal, usínal, až usnul tvrdým spánkem nicnedělání někdy v roce  2010. Šikovné pracovnice Městského informačního centra ho sice ze všech svých sil oživovaly, ale nebyl nikdo, kdo by udával jasný cíl, strategie a tempo. Politicky zodpovědný Tomáš Vlček (tehdy Starostové pro Liberecký kraj, dnes Nezávislí a soukromníci) sice o sobě tvrdí, že rozvážel letáky na kole a zařídil natočení pořadu o Ploučnici, to je ale samo o sobě za osm let politické odpovědnosti fakt málo. Připomeňme, že inicioval i založení Sdružení Českolipsko, kterému ale tomu také „zapomněl“ dát smysl, a tak kromě hromady potištěného papíru z něj nikdy nic většího nevzešlo, protože stejně jako celý cestovní ruch ve městě ani toto sdružení nemělo žádný cíl ani směr.

Odysea, kterou dnes - v srpnu 2018 – město Česká Lípa nabízí chytrým mobilním telefonům, je po letech stagnace jedním z  prvních kroků k tomu, jak vrátit zajímavost České Lípě, aby se tady turisté chtěli zastavit a utratili tu také pár peněz (byť  v tomto volebním období cestovní ruch nemám v kompetenci, přesto nechci připustit, aby pod mým vedením města dál chcípal, a tak pro jeho znovuvzkříšení osobně hodně pomáhám). Jdeme na to po novu, koncepčně, moderně a tlačíme se lidem do mobilů i do emocí: chceme být trendy a nabízet hlavně zážitkovou turistiku. Wake sport park v Dubici, lanové bludiště, zážitkový běh městem, cyklostezky… Náš zážitkový běh každoročně přiláká do města několik stovek návštěvníků, bludiště a wakepark jsou turistické top léta a na svoji příležitost ještě čeká Ploučnice a její břehy. Zapojit se chci i do projektu s univerzitou v Mittweidě, abychom společně hledali turistickou nabídku zajímavou hlavně pro naše německé sousedy.

Proč o tom mluvím právě dnes? Stejně jako připomínám odyseu dvojmo, mám i dvojí závěr:

První: abyste Mlynářskou odyseu vyzkoušeli, nebo si k nám do České Lípy přijeli zaběhat, zajezdit na kolech, projít se…

Druhý: abyste v nadcházejících komunálních volbách nedávali znovu hlas těm, kteří jen zahřívali radniční židle. Dejte ho těm, o kterých víte jistě, že své volební období neprospali, ale které jste potkávali, mluvili s nimi, kteří vám říkali, co je cílem a co se už na té cestě povedlo dotáhnout a co je ještě nutné udělat. A nenechte si mazat med kolem úst, že se nic v našem městě neděje – kdo to říká, zřejmě dlouho nevytáhnul paty od televize: kromě znovuvzkříšení cestovního ruchu se mění sídliště, staví parkovací místa a veřejná sportoviště, přibývají nové velké akce pro lidi, významně podporuje spolková činnost, opravují chodníky i silnice atd. Všechno potřebuje svůj čas a všechno se nedá udělat jedním vrzem. Jen je důležité mít cíl.           

Mimochodem:

Na českolipskou cestu Peklem lze vyrazit kdykoli během roku a je dobré si na ni vyčlenit alespoň dvě hodiny. Cestou hráče čeká mnoho místních historických a přírodních zajímavostí a plní různé úkoly, aby ve svém poslání a záchranné misi uspěli. Hra je k dispozici také v německém jazyce. Více informací najdete zde.

 

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode