O chodnících, plavkách a psech

28.11.2015 21:23

Procházím centrem města a mám radost, jakkoli se při té procházce musím vyhýbat výkopům a zábranám. Ale tolik se toho děje! V Sokolské ulici budujeme nový chodník (konečně zde už nebudou lidi přeskakovat ze strany na stranu a konečně po letech přehlížení dostane tahle významná ulice hezčí tvář). Na Jiráskovu ulici – a taky na Slovanku a na hřbitov – se po letech stížností nyní zaměří oko bezpečnostní kamery sledované nonstop Městskou policií. Konečně se sníží kriminalita, ubude krádeží, nepořádku a jiných trestných činů. Brzy začnou mizet i černé skládky a zanedbaná zeleň, protože léta trvající nekonečné pokutování majitelů nevedlo k jejich odstraňování – a my je tady nechceme. Venkovní koupaliště měníme z přání na realitu, zastupitelům byla konečně předložena potřebná změna v územním plánu a věřím, že za dva až tři roky budeme mít ze skluzavek už pořádně prošoupané plavky…

Měníme razantně i přístup k vašim, tedy veřejným financím. Nebudeme z nich připlácet podnikatelům v našich příspěvkových organizacích (ani na energie, ani na opravy, to si holt každý musí zaplatit dle své skutečné potřeby), ani vyplácet odměny podle počtu podaných stížností a trestních oznámení na toho, kdo chce pro město dobrou práci (za odvedenou dobrou práci pro občany města se jim ale vůbec nebráníme). Výpadek a oprava kogenerační jednotky způsobila městu milionové ztráty, ať už samotným výpadkem ve výrobě energie, tak lajdáckou řídící prací – a odpovědností – předchůdců, kteří pátrat po vinících neměli zájem. Kupodivu stále slyším hlasy, že to je vlastně v pořádku, když veřejné peníze takhle účelově někde mizí a podporují nějaké zájmy v pozadí. Jasně říkám: v pořádku to není a od jejich zneužívání se zřetelně distancuji, městu způsobené prokázané škody budeme od lajdáků vymáhat, musí se vrátit do naší společné městské kasy, ať se to komu líbí nebo ne!

A protože k dobrému konci obvykle patří zvířátka, sděluji, že jsme změnili financování českolipských zatoulaných psů v dobranovském útulku, protože léta nastavené smluvní podmínky nikdo nepoměřil s realitou ani nekontroloval. Zacházení se zachycenými psy se nám nelíbí, pro zatoulánky z České Lípy chceme lepší podmínky a hlavně přesnou evidenci. Přeji vám krásné podzimní dny!    

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode