Nová radnice s hodně starými praktikami

18.12.2010 20:40

Na komunikaci s veřejností za město Česká Lípa se budou podílet pouze vyvolení – rada města si totiž členy komise pro komunikaci s veřejností pečlivě vybrala. Není v ní jediný zástupce ČSSD. Přitom jsme již 22. listopadu nominovali do této komise dva kandidáty.

Ačkoli vedení města nezveřejnilo klíč pro obsazení komisí a výborů (tj. kolik míst které politické straně přenechá), očekávala jsem alespoň jedno místo pro ČSSD. Omyl! O třinácti židličkách rozhodla rada města (politické složení rady: ODS+TOP09+SLK) nestydatě – k  viditelně silné touze po moci – tak viditelné již od ustavujícího zastupitelstva – si rychle osvojila i totalitní praktiky.

Ohrazuji se proti takovému pojetí demokracie, které nyní předvedla vládnoucí koalice - umlčuje nejsilnější opoziční stranu už předem, odřezává ji od možnosti ovlivňovat a vyjadřovat se k tak důležité oblasti, jakou je komunikace města s veřejností. Je na místě připomenout, že ve 25členné samosprávě je sedm zastupitelů za ČSSD a jejich názory – byť z opoziční lavice – by měly mít prostor.

Usnesení rady města považuji za diskriminaci  ČSSD, diskriminaci hodné totalitního režimu.  Místo v komisi získala i Suverenita, která vyšla z voleb s jedním jediným mandátem. Že židličku dostali komunisté, mě ani nepřekvapilo…  

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode