Nepokradeš versus jedovaté sliny

24.06.2015 22:21

Je před námi další jednání zastupitelstva města Česká Lípa. Strhla se minule hodně bouřlivá diskuse, která svou úrovní klesala, klesala, až úplně poklesla. Osočování ze strany opozičních zastupitelů se změnilo na brutálně populistický útok na Radu města. Musím tedy nyní věnovat pár slov tomuto tématu, hlavně na téma ÚDAJNÉ korupce a ÚDAJNÉHO zatajování důležitých informací.

I když jsou jednání Rady města neveřejná, rozhodně to neznamená, že za zavřenými dveřmi bují
korupce a miliardy létají oknem, jak se na veřejném jednání ZM snažil ostatním podsunout zastupitel Tomáš Martínek (Piráti). Ten vystoupil s návrhem na pořizování zvukového záznamu z jednání rady. Na jeho požadavku  není nic špatného, na způsobu jeho prosazování ano - vysmívání se řečníkům, útoky a nepodložené obviňování z korupce radních patří leda tak k řečnění u piva.

Ale zpět k faktům: Z jednání Rady města je pořizován písemný záznam (který pan zastupitel dosud neviděl, ale ví, že je špatně), přesně jak ukládá zákon. Samotné jednání je dle zákona neveřejné, s tím je pořizování a zveřejňování zvukových záznamů v rozporu - a proto je to i na svobodné vůli radních. K tomuto stanovisku se při tvorbě novely zákona o obcích platné od roku 2013 přiklonila i trojice
protikorupčních organizací, např. Bezkorupce.cz, které se na novele podílely. Nebráníme se diskusi o změně pravidel, pokud bude mít pan zastupitel Martínek konkrétní výhrady (třeba až se konečně přijde se zápisem seznámit), ne jen populistické plivance. A žádáme též o respektování názoru ostatních - respektování názorů patří do demokratické diskuse, překřikování a vydupávání svého do hospody.

Česká Lípa zveřejňuje na úřední desce a webových stránkách usnesení Rady města, tedy platný výsledek diskuse, platné rozhodnutí. To je dle zákona a navíc dle mého názoru i dostačující. Zápis si může kdokoli
vyžádat, cesty zákonodárce vytvořil a respektuje je i vedení města Česká Lípa. Za zavřenými dveřmi totiž nic nezákonného nepáchá. Pokud pan zastupitel Martínek potřebuje občany strašit, pak ho žádám, nechť svoje strašáky nespojuje s mojí osobou - vyznávám už téměř 50 let dobré mravy a prosté Nepokradeš.   


Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode