Nemocnice v České Lípě: křižovatka kutilů a šibalů?

03.02.2013 22:59

Zuzaně Kocumové, radní pro zdravotnictví Libereckého kraje, naskakuje prý v hlavě červený vykřičník při pohledu na vysoutěženou zakázku na zateplení českolipské nemocnice. Mně naskakují červené vykřičníky v hejnech pokaždé, když promluví do zdravotnictví… Libereckým heliportem počínaje, stavbou nové českolipské nemocnice konče.

Nemohu se ubránit dojmu, že nové vedení Libereckého kraje hraje s nemocnicí v České Lípě tak trochu betla. Programové prohlášení krajské koalice Starostové pro Liberecký kraj a Změna pro Liberecký kraj ji zcela pominulo a stejně se chová k pacientům, kteří jsou na ní zavislí. Nechává je v nejistotě a bez přesných informací. Na Českolipsku jsme toho za necelé tři měsíce nové krajské vlády stihli zaregistrovat už dost: případného zájemce o koupi/nájem Agel, úvahu o stavbě fungl nové nemocnice a zpochybnění zakázky na zateplení. Ani jeden z těchto výkřiků nemá pevnou půdu pod nohama a každý z těchto výkřiků jen prohlubuje nejistotu pacientů i personálu nemocnice. Zakázka na zateplení je zpochybněná skoro ze dne na den, aniž se jasně vysvětlilo, v čem je těch 30 nadhodnocených milionů, zda nepřijdeme o státní dotaci a jestli se zrušením zakázky nepřijde soudní dohra od „zrušeného“ vítěze.  A nebylo to jasně řečeno ani nám, krajským zastupitelům, na posledním jednání. Spekuluje se o stavbě nové nemocnice jako by šlo o rodinný domek na hypotéku, ale nemocným na lůžkách zatím táhne od oken na záda a možná jim za pár dnů bude na hlavu kapat voda z prasklého potrubí. Oddálení rekonstrukce je špatná volba, nehledě k tomu, že se jím riskuje státní dotace. A tak i v mé hlavě svítí červené vykřičníky: Co vlastně Zuzana Kocumová plánuje s českolipskou nemocnicí? Zatím jsem od ní bohužel neslyšela jediný rozumný a odborně podložený argument jak pro současnost, natož pro budoucnost ani jedné z krajských nemocnic. Hra, kterou předvádí pod heslem „úspory“, je zatím velmi amatérská a má mlhavé pozadí i lobující osoby.  Je třeba totiž stále mít na paměti, že českolipská nemocnice má tak strategický význam, že pro některé hráče ve zdravotnictví může být nebeským darem.

Jako pacient z Českolipska, kde je jedna jediná nemocnice široko daleko, cítím nejistotu, že jsem vydána napospas nekompetentní radní Kocumové, která se zatím v resortu chová tak trochu jako domácí kutil. Jako obyvatelku města Česká Lípa mne mrzí, že se nemocnice v České Lípě místo první technické pomoci dočkala politikaření, kde se zřejmě v průvanu táhnoucím od oken musí za každou cenu najít nějací ti šibalové, ať už minulí, nebo budoucí…

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode