Nechci být Karkulka aneb Proč tolik rozruchu kolem krátkého rozhovoru?

11.10.2012 23:25

Kratší, než si myslíte. Takový byl rozhovor se mnou pro i-noviny před krajskými volbami. Ale tolik různorodých vášní vybudil... Tedy pár slov komentáře.    

Předně vzkaz těm, kdo jste mi napsali, že mne nebudete volit: Tak je to v pořádku. Otázky položené redaktorem Milanem Bártou totiž nesledovaly cíl představit cokoli z programu ČSSD pro Liberecký kraj v letech 2012-2016, případně moje vize pro resort zdravotnictví, za který v krajských volbách kandiduji.   

Milam Bárta požádal ČSSD o předvolební rozhovor s naší předsedkyní (cituji žádost přesně) pro i-noviny. V krajské ani okresní stranické struktuře žádnou předsedkyni nemáme, a tak bylo těžké vypátrat, koho vlastně má na mysli… :-)

Zaslané otázky onoho předvolebního rozhovoru se ale nadcházejících krajských voleb vůbec netýkaly, zato českolipskou komunální politikou přetékaly. Když si ale v restauraci objednáte řízek a přinesou vám rajskou, taky vás pořádně naštvou. Svými odpověďmi jsem dala jasně najevo, že pokud nejsou respektovány dohody, necítím se povinna spolupracovat. A na pytel arogantních otázek jsem nalepila záplaty stejného kalibru.

Svobodu slova si hájím i sama pro sebe: svobodně odpovím na to, na co odpovědět chci a komu chci. A také chci dát jasně najevo tomu, kdo se ptá, že ho respektuji, nebo že překračuje hranice, například tématem nebo tónem, jakým se mnou mluví. Nepotřebuji se podbízet ani si tvořit „vhodný“ mediální obraz – kdo mne zná, kdo sleduje moji politickou aktivitu, ten ví přesně, jaké hodnoty vyznávám. A tak to považuji za správné, tak je to rovné. Kdo „baští“ jen mediální obrazy a jiná marketingová kouzla, může být realitou překvapen, třeba i rozčarován, zklamán. Než si vytvářet mediální podobu Karkulky, raději sděluji jasně a přímo, co je pro mne důležité a že si rozhodně nenechám okopávat kotníky. Jsem vstřícná vůči médiím, ale znevažování pro mne důležitých hodnot si líbit nenechám.

   

Původní znění rozhovoru pro i-noviny

Když jste před asi třemi roky vstupovala do politiky v dresu ČSSD, poměrně jste si věřila na místo starostky České Lípy. Nebylo unáhlené spojit se s Petrem Skokanem a pochybným projektem jménem Věci veřejné?

Žádal jste o předvolební rozhovor - jak tato otázka souvisí s krajskými volbami?

 

Společně s Věcmi veřejnými jste byli koalicí vystrčeni na druhou či spíše nějakou čtvrtou kolej. Aspoň z mého pohledu to vypadá, že máte na fungování města minimální vliv. Není to škoda? Nemyslíte, že jako součást koalice byste měli na fungování města větší vliv?

Lituji, ale i tato otázka je mimo zadání, které jste sám stanovil. 

 

Rád prorokuji výsledky a v posledních několika volbách se mi to celkem dařilo. Předpokládám, že na kraji vám opakování scénáře z Lípy nehrozí. Přesto asi většinu mít nebudete. Myslíte, že s vámi půjdou strany, které se vůči vám nyní vymezují, do koalice? S kým si podobnou koalici dokážete představit?

Na rozdíl od Vás nejsem prorokem. Tudíž se odhadu ani představy nedopustím.

 

Pomineme-li Bohumínské usnesení, byla byste Vy pro otevřenou spolupráci s komunisty? Přes všechen odpor, který vůči nim mám, si myslím, že mají co nabídnout. Navíc jsou to takoví trpěliví a pracovití mravenečci...

Proč ten ironický tón ve Vaší otázce? Pracovitých lidí si v dnešní zvláštní době velmi vážím, stranická příslušnost nehraje roli. Spolupráce s kýmkoli, kdo bude pracovitý, bude přínosem. A shodneme-li se na sociálním a spravedlivém programu, bude to větší přínos, než populistické obecné kecičky, na kterých občan kraje ve výsledku nic praktického nezíská.   

 

Vím, že to není úplně otázka na Vás, ale není paní Kadlecová, váš lídr, jen tahák na voliče? Všichni víme, jak dobře vypadá…

Nemohu zhodnotit, jak paní Kadlecová vypadá, asi pro to, že to pro mne není důležité. Z mého pohledu je to žena se silným sociálním cítěním, proto ji velmi respektuji.

 

Vím, že to tak občas nevypadá, ale klasická sociálně demokratická politika mi z principu nevadí. Vadí mi však populismus, jakým vaše strana míří na voliče. Viz předchozí otázka na úlohu paní Kadlecové. Bohužel to tak často cítím i od Vás. Skutečně některá svá prohlášení ve Vašem blogu či v diskusích na zasedáních zastupitelů myslíte vážně nebo jde jen o jakési zprávy voličům?

Vaše pocity a dojmy mi nepřísluší komentovat. 

 

Když pomineme teda ten populismus, byla byste ochotná přiznat koalici v České Lípě nějaké plusy?

Žádal jste o předvolební rozhovor - jak tato otázka souvisí s krajskými volbami?

 

Co zásadního Vám naopak na současné koalici vadí?

Tato otázka nesouvisí s krajskými volbami, kterých se má týkat tento rozhovor.

 

Chtěl bych Vás čtenářům přiblížit nejen jako političku. Můžete jim prozradit nějaké své koníčky? (a zkusit se rozepsat, rozhovor už nestihneme otočit, budu muset vyjít z toho, co mi napíšete).

Zajímáte se o Českou Lípu kulturní? Ještě jsem vás neviděl na nějaké nepolitické akci. No ale tím pádem asi Vy mě také ne :o)).

 

Nešiju, nepletu, nevařím, nezahradničím. Prakticky všechen svůj čas věnuji své práci a dalšímu sebevzdělávání. Pracuji jako mediální konzultantka ve zdravotnictví, nemohu si dovolit nesledovat dění v marketingu, médiích, public relations či reformu zdravotnictví a její dopady. Zajímají mne sociální média. Ten zbyteček volného času věnuji svým přátelům. Přes týden jsem na cestách, nemám na ně čas, nechci ale kvůli tomu ztratit lidi, kteří jsou pro mě důležití. Na Českou Lípu kulturní ani jinou mi zatím nezbývá čas, často se vracím domů až pozdě večer. Ale třeba se to někdy změní… 

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode