Nabízíme práci lidem z evidence Úřadu práce

20.02.2015 20:08

Celkem 65 pracovníků na veřejně prospěšné práce bude v letošním roce od 1. března do 30. listopadu pracovat v České Lípě. Českolipští radní totiž na svém únorovém zasedání schválili podání žádosti o tyto pracovníky na českolipský úřad práce. Zaměstnávání lidí na veřejně prospěšné práce je jednou z priorit současného vedení města.

"Chceme být aktivním partnerem úřadu práce a podporovat vlastními možnostmi aktivní zaměstnanost. Zaměstnáváme tak nejen pracovníky na veřejně prospěšné práce, na úřadě také zaměstnáváme lidi v rámci společensky účelných pracovních míst. Prostřednictvím těch pomáháme mladým nezaměstnaným získat praxi a naopak lidem nad padesát let neztrácet kontakt a znalosti z jejich dosavadní praxe," uvedla starostka České Lípy Romana Žatecká.

V současné době pracuje v České Lípě celkem 32 pracovníků na veřejně prospěšné práce. Na teplejší měsíce v roce, kdy je ve městě nejvíc práce, však radnice již několik let standardně zaměstnává více lidí. Pracovníci veřejně prospěšných prací budou mít na starosti úklid ulic, péči o zeleň jako je pletí záhonů či sekání trávy, údržbu městských hřbitovů a dětských hřišť, starat se budou také o další majetek města, jako jsou lavičky nebo zastávky MHD. Na činnosti pracovníků na veřejně prospěšné práce budou dohlížet tři koordinátoři.

"Město je s činností pracovníků na veřejně prospěšné práce dlouhodobě spokojeno, zejména v letních měsících je jejich práce v ulicích neocenitelná. Kromě toho, že je město čisté, šetříme také prostředky z městského rozpočtu. Pokud bychom totiž pracovníky na veřejně prospěšné práce nezískali, museli bychom například za péči o zeleň a údržbu městských hřbitovů zaplatit o téměř dva miliony více," doplnil místostarosta České Lípy Juraj Raninec.

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode