Mluvit spolu a zajímat se, to je léty prověřený recept

22.09.2013 15:55

První osadní výbor na Českolipsku mají Dobranovští. Už v březnu se přihlásili k tomu, že chtějí hlídat zájmy obce, ve které žijí. A zastupitelé České Lípy zřízení výboru odsouhlasili jednomyslně stejně jako malou částku na provozní výdaje. Osobně to podporuji – Dobranovští nechtějí, aby bylo o nich rozhodováno bez nich. Chtějí nám – zastupitelům - prezentovat akutní potřeby své obce a možná i své návrhy, jak je řešit. To považuju za úžasně aktivní přístup, zvlášť v dnešní době plné lhostejnosti ke světu za vlastními dveřmi.

Nedávno jsem se zúčastnila schůze osadního výboru Dobranovských a uvědomila jsem si, že se na některé problémy dívám z pohledu „městské obyvatelky“, ale člověk žijící v menší vsi může mít úplně jiný pohled. A ten nelze opomíjet. Dobranovským leží na srdci stav silnic, chybějící chodníky, vodovod. Netvrdím, že to je pro město Česká Lípa nová informace, jde jen o to, abychom se na tyto  požadavky dívali i očima lidí, kterých se týkají, aby je nevytlačovaly na okraj jiné zájmy, často třeba i osobní. Proto jsou pro mne osadní výbory důležité. Jsou spojovacím článkem mezi potřebami obcí a námi zastupiteli, kteří o nich rozhodujeme. Článkem, který hlídá své zájmy v zájmech celku. A proto bych uvítala víc takových osadních výborů ve městě, umím si je představit třeba na velkých sídlištích.

Jen mne zatím mrzí problém ve vzájemné komunikaci, Dobranovští jsou možná právem naštvaní, že se některé problémy nehnuly z místa, možná si to představovali jinak. Je to hlavně myslím proto, že s nimi vedení města málo mluví. Ale to už je u nás v Lípě takový starý, hloupý zvyk, který snad jednoho dne nahradí lidský přístup. Z vlastní zkušenosti vím, že všechno se dá vyřešit, když si lidi sednou ke stolu a mluví a vysvětlují si a hledají cestu. Od radničního stolu nebo mailem to moc dobře nejde…

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode