Kýble plné špíny versus sdílení informací

31.03.2015 21:36

Někdy se mi zdá, že oč méně si lidi dokážou říct do očí a vyřešit problém, o to víc se vyjadřují písemně. Myslím tedy hlavně na sociálních sítích, kde si často schovaní pod rouškou falešné identity vylévají srdce. Co na tom, že se tím nic neřeší. Všimla jsem si, kolik v poslední době vzniklo profilů týkajících se mojí osoby. Zvláštní je jen to, že vznikly až po v poslední době a vysílají do světa vymyšlené báje o tom, jak žiju, s kým žiju, s kým nežiju, co dělám, co budu dělat, co jsem kdy udělala. Neznám nikoho z těch, kdo tyhle pohádky po večerech plni nenávisti sepisují, stejně jako oni neznají mně.  Nedávno mi napsala na můj osobní facebookový profil jedna dáma, že tolik špíny ještě nečetla a že se ani na odpověď nezmohla, protože tak vulgární formou češtiny prostě nevládne.

Sociální sítě ovládají naše životy a slouží i k vyřizování osobních účtů, to je fakt, jehož hybatelem je právě možnost falešné identity (i když je často jasné jak facka, kdo je kdo). Bohužel se pak místo podnětů, názorů a možností řešení prolejvá sítěmi jen špína.   

Před časem doporučila komise pro komunikaci s veřejností radě města otevřít oficiální facebookový profil města Česká Lípa. To se stane. Jsme připraveni přijímat podněty od občanů i touto formou, trend tohoto způsobu komunikace veřejné správy s občany podpoříme. Nebojím se kritiky, nabízí mi totiž možnost dívat se na jiným úhlem pohledu. Jen si čím dál častěji uvědomuji, jak vzácným zbožím je ochota vyjasňovat si problémy napřímo, u jednoho stolu, prostě z očí do očí.  


Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode