Kraj má jen dvě nemocnice, peče ale strategii hodnou pejska a kočičky

23.02.2014 17:49

Pokud by mělo být jednoho dne zdravotnictví v Libereckém kraji řízeno podle vznikající koncepce, pak my, Českolipští, vezměme do rukou vidle a táhněme společně na Liberec.

Resort zdravotnictví Libereckého kraje totiž předložil k první diskusi takovou koncepci, ve které jsem potřeby České Lípy a její nemocnice skoro nenašla (Pozn.: materiál byl předložen k diskusi 19. února 2014 v sídle Libereckého kraje). Kraj má ale jen dvě nemocnice v majetku, tak předpokládám, že ví, že až pacientům v českolipské nemocnici přestane táhnout na záda od oken (tj. bude hotové zateplení), tak hrozí ještě minimálně voda kapající jim na hlavu ze stropů (tj. stav rozvodů je stále katastrofální). Nemocnice bude potřebovat ještě další investice, aby nám – Českolipským – alespoň dalších 20 let sloužila. O havarijní situaci ale dokument mlčí (byť v případě Krajské nemocnice Liberec ale nezapomíná několikrát avizovat potřebu postavit nemocnici fungl novou, protože KNL se již nemá kam rozvíjet). To, že návrh krajského resortu zdravotnictví nedokáže jasně pojmenovat ani stávající problémy svých vlastních nemocnic, je pro mne výstražné znamení. Zná je vůbec? Managementy obou krajských nemocnic i záchranky si ale kraj již vyměnil podle svých představ, tak nepředpokládám výmluvy na záškodníky a zatajené informace.

Co bude dál? Zástupci České Lípy předložili na semináři mnoho námětů k dopracování materiálu. Od vedení českolipské nemocnice očekávám silnější, razantnější hlas v realizačním týmu, který spolupracuje na zmíněném dokumentu, závazném pro další řízení zdravotnictví v kraji. A pokud ani poté nebude výsledný dokument jasně ukazovat budoucnost českolipské nemocnice, jako zastupitelka ho nepodpořím.

Mimochodem: tak trochu očekávám, že nám - zastupitelům Libereckého kraje - naservíruje v březnu rada kraje (Starostové pro Liberecký kraj + Změna pro Liberecký kraj) materiál kvality dortu od pejska a kočičky – ukazuje to už první verze zásad řízení, která neobsahovala skoro nic, co by měl a čím by mohl Liberecký kraj zdravotnictví v kraji skutečně řídit. 

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode