Konečně společně!

06.02.2018 20:22

V nejrůznějších spolcích se po léta setkávají lidé vedení společným zájmem. Kdo by neznal názvy Sokol nebo Hlahol, Umělecká beseda… Jsou to proslulé české národní spolky čítající svou existenci od 19. století. Lidé do nich chodí  dobrovolně, aby společně konali nějaké aktivity, které je spojují (sportovci, myslivci atd.), nebo veřejně prospěšné aktivity směrem k jiným lidem (sociální služby, vzdělávání atd.). Proto si na rozdíl od některých exANO kolegů v zastupitelstvu města myslím, že i ve 21. století má spolková činnost svoje významné místo - i kdyby měli hrát kuličky. Dobrovolnými hasiči počínaje přes kulturní soubory a sportovní kluby po pomoc ostatním různou potřebnou formou. Spolky totiž nemají za cíl produkovat zisk, ale hlavně radost, potěšení, informace, vzdělání, pomoc a další aktivity. Spolčování dnes považuji za snahu lidí žít skutečný, nikoli jen virtuální život, pořizovat si zážitky a znalosti, rozdávat potěšení a pomoc. Proto jsem ráda, že se mi podařilo v České Lípě podpořit fungování našich českolipských spolků různého zaměření. Těch 29 milionů korun v dotačních programech nabízíme jako pomocnou ruku pro setkávání lidí, protože si ani nechci představovat, že bychom snad jednou žili jen u obrazovek počítačů a notebooků a ztratili schopnost navazovat kontakty, pomáhat si, šířit myšlenky nebo radost, jako to ostatně dělali po staletí naši předci. 

Do dotačních programů jsme na letošek umístili historicky největší částku, ze které si právě spolky mohou utrhnout významnou část – a Česká Lípa získá věřím že spokojené pořadatele různého spektra akcí, zajímavé aktivity i příležitosti vyžití či rozvoje pro občany nejrůznějších koníčků. Pokud se „spolkaři“ nenajdou v dotačních programech, protože jejich aktivity nevyhovují podmínkám, pak doporučuji požádat o příspěvek z fondů rady nebo zastupitelstva.

Jako město jsme se dobře postarali o aktivity svých občanů, mám z toho jako jeho starostka radost! Jsem totiž zastánce opravdových vztahů mezi lidmi, společných zážitků, sdělování a poučení. S úsměvem podaná ruka je mi tisíckrát milejší než smajlík v SMS. 

Můj poslední vzkaz k českolipským spolkům proto zní: Dotační programy už jsou vyvěšené, najdete je na www.mucl.cz a od 24.1. do 14.2. můžete podávat žádosti. Držím vám palce a těším se na vaše aktivity pro nás ostatní občany města.          

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode