Koaliční smlouva v České Lípě podepsána

23.10.2014 20:10

Radnici v České Lípě povede v novém volebním období koalice složená z ČSSD, ANO 2011, sdružení UDĚLÁME POŘÁDEK V ČESKÉ LÍPĚ a ODS. Jde tedy o zásadní výměnu představitelů města.

Vítězná ČSSD získala od voličů 5 mandátů a její lídryně Romana Žatecká usedne do křesla starostky. Členem rady města bude Petr Máška. Druhé ANO 2011 má 4 mandáty, bude mu náležet post prvního místostarosty, který obsadí Alena Šafránková, a jedno místo v radě města (Pavla Procházková). Druhým místostarostou bude Juraj Raninec z ODS (3 mandáty). Nováček voleb sdružení Uděláme pořádek (3 mandáty) bude mít dvě místa v radě města (Jan Rubický a Roman Kozák).

Hlavním mottem nové koalice je jak změna stylu, tak i obsahu komunální politiky. Ta by se měla vrátit zpět k lidem, reagovat na jejich potřeby a oprostit se od nezodpovědných a finančně náročných rozhodnutí. Všechny čtyři subjekty se hlásí k tomu, že komunální politika je především služba občanům.

„Při sestavování koalice jsme vycházeli z výsledků voleb a zohlednili jsme i korektnost předvolební kampaně. Nové vedení města je zárukou nového přístupu k řešení každodenních problémů, zastavení plýtvání penězi a zlepšení komunikace s občany,“ komentovala Romana Žatecká (ČSSD).

„Nová koalice má dvě zásadní priority: podstatně navýšit čerpání peněz z Evropské unie a provést finanční a personální audity u všech organizací zřizovaných městem. Hospodaření těchto subjektů nebylo doposud dostatečně kontrolované. Ředitelé organizací budou motivovaní, aby hospodařili efektivně a nabídli občanům města širší a kvalitnější služby. Oceňuji, že jsme u těchto priorit našli shodu bez výhrad se všemi koaličními partnery. Od začátku budeme intenzivně komunikovat s řediteli městských organizací a s vedoucími odborů, abychom nabídli občanům lepší služby,“ říká Romana Žatecká.

„Jako nové hnutí jsme plní elánu a cítíme, že s touto koalicí máme hodně společného. Věříme, že se věci ve městě pohnou k lepšímu. Jako zásadní vnímáme zprůhlednění financování a nastartování čerpání evropských dotací,“ komentovala Alena Šafránková (ANO 2011).

„Jsme rádi, že koaliční jednání probíhala velmi konstruktivně a korektně, a to především i s ohledem na společné koaliční priority. Za naše sdružení  UDĚLÁME POŘÁDEK V ČESKÉ LÍPĚ  budeme prosazovat, aby ve výkonných orgánech města byli především osobnosti se zkušenostmi a odborníci tak, aby v řízení města byla prosazována maximální efektivita a profesionalita. Zároveň věříme, že budeme moci naplnit v této koalici co nejvíce našich předvolebních priorit a taktéž přejeme této koalici hodně klidu na práci a dlouhé bytí, samozřejmě ke spokojenosti voličů, kterým tímto děkujeme za projevenou přízeň,“ uvedl Jan Rubický ze sdružení UDĚLÁME POŘÁDEK V ČESKÉ LÍPĚ.

„Chceme dokázat, že to s novou ODS myslíme vážně a že personální změny, které nastaly, nejsou jen kosmetické. Víme, že se budeme muset vyrovnat s minulostí a to chceme dokázat praktickými činy. Chceme s vítěznou ČSSD a dalšími partnery spolupracovat na projektech, které občanům zlepší jejich každodenní život,“ prohlásil Juraj Raninec z ODS.

Mezi další priority, které chce koalice prosazovat, patří bezpečnost ve městě, snížení nezaměstnanosti, vyrovnaný rozpočet, bezproblémová komunikace občanů s radnicí, kvalitní školství a možnosti využití volného času. Programové prohlášení koalice bude zveřejněno na druhém zasedání zastupitelstva v prosinci 2014. 

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode