Ke zpátečce z fejsbůku

26.11.2017 18:00

Nová vlnka běží sociálními sítěmi - referendum k venkovnímu bazénu v České Lípě. Ne ne, nic jste nepromeškali: nikdo ho nevyhlásil (to je v rukou zastupitelů města, a ti o takovém návrhu nejednali). Vlnka se sice tváří pokrokově, ale je to v podstatě krok zpět (óbr zpátečka).

No, jak to tak čtu, tak iniciátoři akce „Nechceme venkovní bazén u Sportareálu“ de facto žádají souhlas veřejnosti k tomu, že Česká Lípa zůstane v létě mrtvým městem jako dosud a budeme dál jezdit za koupáním mimo město. My ale máme v plánu udělat všechno pro to, aby příští léto bylo v Lípě jinak: otevřeme dostačující venkovní bazén u Sportareálu, s ideální dostupností a napojený na již existující zázemí Sportareálu – jak energetické (umožní dohřívat vodu ve studeném létě, na začátku a na konci sezóny), tak servisní (parkovací plochy, služby restaurace, napojení na další sportovní aktivity). Stavět bazén kdekoli jinde je sice samozřejmě možné, ale bude to o dalších letech čekání a minimálně o polovinu dražší. A kromě toho: neexistuje místo v České Lípě, které se bude líbit všem, vždycky půjde o kompromis. 

Já ale radši makám, než blábolím, takže dávám přednost tomu, že bazén – který v našem městě nemáme – konečně po letech postavíme a pak můžeme začít vyjednávat o druhém, třetím bazénu... jindy a jinde. Tak jako v jiných srovnatelně velkých městech, například v partnerském Boleslawieci (tam mají venkovní bazény dva, každý v jiné části města).    

Sociální síťaři sice už berou bazén ztečí, ale v podstatě nikdo pořádně neví, o čem je řeč. V příštích dnech vám napíšu další fakta, teď jen pár obrázků o tom, co příští rok v červnu u Sportareálu bude stát a sloužit (zchlazovat horké hlavy :-))

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode