Když opozici přepadne blikanec...

26.01.2018 21:16

Když opozici přepadne blikanec, je z toho zbytečné referendum. To ale přijde na nemalé peníze a když už ho opozice chce, tak se tedy při té příležitosti zeptejme na problémy, kde názor veřejnosti neznáme. Proto jsme přidali ještě čtyři otázky dalších výrazných investičních akcí v našem městě. A ne, že budeme investovat do příprav projektů a pak někoho postihne „blikanec“ a budeme to řešit dalšími referendy. Tomu se chceme vyhnout. Občany by více otázek mělo naopak přitáhnout, každý si totiž v tomto referendu může najít své téma.

Když už má město zaplatit skoro milion korun za referendum, se kterým přišla opozice s tříletým zpožděním, tak ať z toho získá o dost víc: názor veřejnosti na koupi Kounicova domu, Špičáku, přestavbu Tilie a další, o kterých bude letos ještě zastupitelstvo rozhodovat.

Dvacet let se v našem městě okresního formátu o bazénu a divadle jen mluví a vášnivě diskutuje, ale ještě to vlastenčení žádnému předchozímu vedení města nevjelo do rukou. Až nám. V prosinci na zastupitelstvu se doslova roztrhnul pytel s návrhy na nejrůznější referenda, které ale osobně vnímám jako účelovou snahu některých vrátit už rozjeté projekty zase na začátek toho nekonečného diskusního klubu a malování vzdušných zámků. Protože vždycky se připravované projekty někomu líbí a někomu nelíbí, ale podstatné je, abychom je realizovali, ne se deset, dvacet let přetahovali o nápady a nikde nic. Potřebujeme venkovní koupání? Jasně že ano, už mnoho let – a v navrhované lokalitě bude postavené nejrychleji, relativně nejlevněji, s komfortem dohřívané vody a už vzrostlých stromů na rozlehových plochách; další aquapark můžeme klidně postavit i jinde, když ho budou lidi ještě potřebovat. Potřebujeme rekonstruovat divadlo? Ano, protože to stávající už je po letech nicnedělání v ostudném stavu, projekt rekonstrukce je zajímavý a stavba nového by trvala hodně dlouho a byla několikanásobně dražší. Myslím, že východiska jsou jasná a někdo souhlasí a jiný ne. Nejsem fanoušek referenda, ale podpořila jsem ho po dlouhém váhání v rozsahu pěti otázek. Vyjádřit se přijdu a podpořím to, co říkám a obhajuji veřejně už několik let a kde jsem přesvědčená o tom, že jsem se jako zastupitelka a starostka města rozhodovala racionálně a v souladu s potřebami jeho obyvatel a nutností rozvíjet naše město (ANO rekonstrukci divadla, Tillii a knihovně, venkovnímu bazénu a koupi Kounicova domu, NE koupi Špičáku).     

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode