Když jsou volby, tak volím

17.10.2017 21:06

Máte prý nás politiků plné zuby. Jo, chápu. A mám to – klidně se divte – úplně stejně. Mám plné zuby politiků, kteří jen mluví, mluví, mluví nebo naopak mlčí v politickém davu a vy si říkáte, proč tam teda sakra vlastně jsou. Mám plné zuby politiků, kteří chtějí můj hlas, a pak mě čtyři roky nevidí, neslyší, nevnímají, neznají. A pak jsou ti, kterým věřím (a klidně se divte znova).

Ale já už jiná nebudu: vždycky podrobně zkoumám kvalitu kandidátů a vysílám do boje za sebe sama jen ty pečlivě vybrané, které – ideálně – osobně znám a považuju je za DOBRÉ LIDI. A kterým věřím. Bez ohledu na politický dres, protože není  nikým shora dáno, že ideální jsou jen pruhovaní, jednobarevní nebo neutrální. Vybírám muže i ženy, protože na pohlaví ani na kráse nezáleží, důležitá je pro mne:

  • SCHOPNOST POSLOUCHAT, co potřebujeme
  • NÁZOR, ideálně VLASTNÍ a pro mne přijatelný, a dostatek odvahy ho prosazovat
  • ZODPOVĚDNOST; takže jejich slovo platí. Případně jim minimálně stojím za vysvětlení, proč je něco jinak…  

KROUŽKUJI teda zásadně jen ty, kdo už můžou ukázat někam za sebe a říct: Hele, občanko, tohle jsem zařídil, vyřešil, předal, pomohl, vymohl atd. Jo a vždycky jsem si našel čas a zaběhnul za tebou, jestli nemáš něco na srdci, co bych mohl změnit nebo s tím nějak pomoci. KROUŽKUJU ty, kterým rozumím, za kterými něco konkrétního vidím a kteří se snaží rozumět mně.

No a to stačí. Protože nevybírám svého zástupce do oddílu, který drží bobříka mlčení, ani na přehlídku krásy, ani do sboru neviditelných. Já vybírám svého reprezentanta do továrny na plnění slibů (tak totiž chápu veřejnou funkci na jakékoli úrovni). A to je sakra dřina. Takže sázím na ty, kdo v té politice umějí a vědí, že makat mají hlavně PRO NÁS, pro lidi, kteří jim s důvěrou dali svůj volební hlas.

P.S.: A co když to nevyjde? No, zklamání k životu patří – odpykám si volební období a pak vybírám znova, ještě pečlivěji.

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode