Kdo si počká, ten se nepřepočítá

30.09.2018 22:03

Nemine snad den, aby se mně lidé neptali, jak si představuji budoucí koalici pro další volební období. Odpověď je jednoduchá: nebudu si ani ve snech představovat koalici, dokud VY nerozhodnete o tom, koho v ní chcete. Dokud nebude jasné, kdo bude vítěz voleb a kolik kdo bude mít zastupitelů, jací konkrétní lidé získají od vás mandát k řízení města Česká Lípa na další čtyři roky. Zda ten mandát získám potřetí i já a jak silný. S pokorou k vaší volbě tedy vyčkám vašeho rozhodnutí – pak teprve přijde čas počítat. Protože sebestředně porcovat medvěda, který ještě běhá v lese, není prostě můj styl ani vkus.   

Ale přání, ta mám. Jedno je dokonce hodně velké – když si pročítám kandidátky, přeju si, aby se v budoucím zastupitelstvu setkali lidé typu MLUVIČ, MYSLIČ a EMPATIK. Lidé čitelní. S jasným posláním, programem a názorem, kteří jsou nastavení problémy řešit, ne je trhat na kousky a drtit na prach. Je jedno, jestli to budou kandidáti modří, fialoví nebo pruhovaní, důležité je, že budou schopní diskuse, přemýšlení, orientace v problematice atd. Že jim nebudou nakukávat řešení jiní, obratně využívající neznalost, nedostatek času nebo prostou lidskou neslušnost.

Experiment se slepencem řeknu jemně „náhodných kolemjdoucích“ nebo „sdružení mlčenlivých“ už mám totiž za sebou - po třech měsících se slepenec začal drolit a z původního jednoho chumlu byla nakonec tři nová nezávislá hnutíčka často bez duše, bez srdce i bez myšlenky. Bohužel i teď vidím kandidovat lidi, kteří ještě nenašli odvahu veřejně promluvit, byť někteří konkrétní mají za sebou několik měsíců i let zastupitelování na různých úrovních.   

Přeju si, abyste dali hlas těm, u kterých jste si jisti, že přemýšlejí, chápou, rozumějí, mají čas na studium materiálů, ideálně ty čtyři uplynulé roky měli snahu nabízet nějaká řešení k zastupitelské diskusi. Když se tohle podaří alespoň u většiny zastupitelů, pak se leccos ve městě hne rychleji kupředu. Shrnu-li svoji dnešní už skoro předvolební krátkou úvahu, pak prosím: dejte svůj HLAS těm, jejichž HLAS jste už někdy někde na veřejnosti SLYŠELI a přesvědčil vás o něčem. O čemkoli… Hlavně o tom, že mají srdce pro tohle nelehké poslání pracovat pro jiné.

Za to vám ze svého vlastního srdce děkuji.  

 

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode