Kampaň končí, ukažme karty!

03.10.2018 21:52

Ptali jste se těch, kdo kandidují do zastupitelstva a jejich fotoalba visí na každém plotě nebo rohu, kolik vlastních peněz dali do kampaně nebo kdo jim ji zaplatil? Chyba, pokud jste se neptali. Budete se později třeba doooost divit, kudy potečou peníze města.

Takže když je volební kampaň už téměř ve finále, je čas jít donaha – a bylo by fér, kdyby všichni kandidující ukázali transparentně své finanční zdroje. Zatím se do toho nikomu nechce, začneme tedy my. 

Za nás je tedy inventura taková: ČSSD v České Lípě jela kampaň z vlastních kapes – složili se téměř všichni kandidáti, cca 80 tisíc korun nám přidali dvě soukromé osoby, z Lidového domu neposlali nic, jen sekretariáty kraje a okresu dohromady 8 tisíc korun. Dohromady jsme složili cca 240 tisíc korun. Proto jsme nemohli viset na každém rohu, nevozili jsme vás na výlety ani na pečené holuby už nezbylo. Přece jen my sociální demokraté na kandidátce nejsme žádní velkopodnikatelé, majitelé velkých byznysů ve městě ani nežijeme z renty (někteří z nás už jen z důchodu, ale to je podstatně jiná finanční kategorie).

Dneska večer, dva dny před volbami, jsme tu naši volební kasičku společně uzavřeli: zbylo v ní 10 tisíc korun. Mohli jsme vás za ně ještě zítra nacpat pomeranči, aperolem, oranžádou, špekáčkama a čímkoli jiným. Ale my jsme řekli NE! A ten zbytek peněz zítra odejde Vanesce a Lukášovi do veřejné sbírky. Na tomto kroku jsme se shodli jednohlasně, protože myslet na pomoc druhému je nám vlastní. A taky nám přijde škoda peníze projídat, když ještě mohou pomoci druhému (díky tomu jsme také za čtyři roky vlády nad naším městem našetřili 375 milionů v Investičním fondu města).

Tak snad nám odpustíte, že jsme vás v závěru kampaně nenaládovali pomeranči a upřednostnili jsme sociální cítění a obyčejnou lidskost. Protože tak to prostě máme srovnané my, kandidáti ČSSD, kandidátka č. 11: Féroví, slušní a spravedliví. Děkujeme za důvěru, pokud je to důležité i pro vás.

Kandidáty ČSSD si můžete připomenout zde

Volební program ČSSD pro období 2018-2022 najdete zde

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode