Jsem soudnější, než si myslíte

06.01.2011 14:52

Vážený pane Dohnale,

děkuji Vám za názor k financování festivalu Lípa Musica. Dovoluji si Vám oponovat: Jsem soudnější, než si myslíte. Festival Lípa Musica bych ráda podpořila, pokud by byla navržena rozumná částka adekvátní zbytku rozpočtu a úsporným opatřením, která musely akceptovat všechny subjekty, kterých se financování městem dotýká. To se ale nestalo. Navržená částka milion korun ročně na 4 roky je nesoudně i nestoudně vysoká.

Nezpochybňuji festival Lípa Musica a pro město Česká Lípa je jistě přínosem. Zcela jistě intelektuálním a kulturním. Ale nejsem si jista, jak šest koncertů v České Lípě oživí zdejší ekonomiku. Zde je myslím moje soudnost značná: zcela jistě ne. Takže o významnosti takové investice oprávněně pochybuji. Pokud by mi ale někdo předložil čísla, která dokladují významné oživení ekonomiky města, pak bych jistě názor pozměnila. Zatím - nezlobte se na mne - si ponechám své mínění které též významně ovlivňuje skutečnost, že podpora míří do rukou fyzické osoby, která je - shodou okolností - také členem rady města.

A zdůrazňuji, že zpochybňuji pouze výši financování této akce z VEŘEJNÝCH zdrojů a dlouhodobost této podpory. Podporu si tyto akce musí v současné době hledat v soukromých zdrojích, nikoli ve veřejných. Milion korun ve školách nebo v sociálních službách je pro mne rozumnější investicí, než milion na šest koncertů. Nechť se festival uchází o podporu v grantovém programu, ráda ho takovou cestou podpořím. Úkolem měst a obcí je především zajistit jejich chod a postarat se o občany.

A mimochodem: nesouhlasím s tak masivní veřejnou podporou soukromým kulturním, společenským a jiným podnikům obecně. Tedy i v Karlových Varech, Ostrově i Zlíně. Mandát zastupitele mám však v České Lípě, kde veřejně hájím investici spíše do oblasti školství nebo sociální.

Váš názor ale respektuji, děkuji za něj a přeji Vám v novém roce hodně úspěchů. Romana Žatecká

 

E-mail: 999m@seznam.czředmět: Festival Lípa Musica

P

Text:

Dobrý den,

jako kandidátku na starostku jsme od Vás jako občané České Lípy očekávali jistou soudnost, ale po Vašem článku zjisťujeme že Vám zcela chybí. A utvrzujete voliče, že myšlení komunální ČSSD je stejné jako myšlení poslanců a senátorů za ČSSD. Jestli Vaší prioritou jsou senioři a sociáně slabý rodiny je Vaše jednání vpořádku. Ale pro udržení aktivní produktivní populace je podpora těchto projektů významnou investicí. Nejen pro udržení ale samozřejmně každý festival má své příznivce kteří se sjíždí z celé republiky a svými útratami podporují místní ekonomiku. Nemyslíte že je vhodné své jednání přehodnotit a zjistit si financování jiných festivalů? Např MFF v Karlových Varech, DĚTSKÝ FILMOVÝ FESTOVAL OTY HOFMANA v Ostrově či MFF pro děti a mládež ve Zlíně?

S pozdravem

Martin Dohnal

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode