Jsem sice politik, ale nenechám na sebe plivat

02.02.2014 16:17

Internet je prostor pro všechny a pro každého. Alias: každý si myslí, že na něj může cokoli umístit, na kohokoli plivnout, s kýmkoli si vyřídit účty. A čím je kdo v životě nespokojenější a zakomplexovanější, tím je pro něj nekonečný a anonymní internet lákavější. Tak třeba Severočeská Pravda, list pokrokových občanů. Jsem v šoku, kolik špíny dokáže vylít pod tak honosnou hlavičkou. S pravdou rozhodně nemá nic společného, s pokrokem už vůbec ne. Ale jestli si chcete přečíst pár pomatených osobních dojmů, pojmů a rádobybudovatelských názorů, přečtěte si ji. Pokud při čtení dojdete k závěru, že to je pohrobek Rudé tribuny z komunistických dob, nejste daleko od pravdy. Vydavatel Severočeské Pravdy je Miroslav Starý, údajně již bývalý člen KSČM.

Vážený pane Starý, vydavateli Severočeské pravdy.

To, co jste o mě zveřejnil dne 20. ledna 2014 (článek Duo spasitelů v České Lípě, viz zde), považuji za záměrně poškozování mojí osoby a důstojnosti. Dovoluji si upozornit Vás, že veřejně publikujete lži (viz níže) a záměrně mne očerňujete, aniž znáte mně osobně a moje názory, aniž jste se mne na cokoli z uvedeného zeptal, abyste si své bláboly ověřil. Jsem osoba veřejně činná, takže počítám s tím, že moje osoba a moje názory budou veřejně propírané, ale lži, výmysly a manipulaci, které se dotýkají mé důstojnosti, nepřipustím. Proto Vás žádám na základě zákona č. 46/2000 Sb., o právech a povinnostech při vydávání periodického tisku a o změně některých dalších zákonů (tiskový zákon), ve znění pozdějších předpisů, § 10, o zveřejnění odpovědi.  

Níže uvádím zásadní připomínky k Vašemu textu.

·         „Stížnosti na ovládání médií paní Žateckou Vám připomíná úsilí jistého Babiše…“

Neovládám média, nemám v nich žádný vlastnický podíl, pouze odpovídám novinářům na položené dotazy a publikuji své názory. Moje texty redakce editují, případně doplňují o jiné názory či protinázory.

·         „Před krajskými volbami jsem se dle Vás pasovala do role radní pro zdravotnictví a jak sluje mezi lidem obecným „dělala dusno“ např. v Českolipské nemocnici ve stylu – toho vyhodíme, toho tady možná necháme atd.“

Lež. Pro toto tvrzení neexistuje jediný důkaz. Zcela standardně jsem kandidovala na uvedený post, tzn. publikovala jsem články na téma zdravotnictví a vedla veřejnou kampaň. Ostatně na mých webových stránkách je lze dohledat. Vaše lež na téma „dusno“ je za hranicí slušnosti i tolerance protinázorů.

·         „Dusno v Českolipské nemocnici poněkud nepochopitelně přetrvává a já se nemohu zbavit dojmu, že zásluhou jmenované paní a ještě někoho dalšího.“

Opět lež – dokažte, čím a kdy jsem dle Vašeho soudu dělala dusno. Vaše dojmy jsou opravdu jen dojmy, a pokud je nemáte podložené konkrétní událostí nebo výrokem, nechte si je pro sebe. „Dusno“ v českolipské nemocnici mohu v současné době dělat pouze jako pacient této nemocnice, leč jsem zcela zdráva, a to i duševně.

·         „Manažerka, politička, novinářka, mediální konzultantka. Jedno lepší, než druhé.“

Z jakého důvodu snižujete mou profesi? Zjevně čerpáte veřejných zdrojů, ale povinností vydavatele je ověřovat si fakta (tedy minimálně seriozního vydavatele, kam ale Vás rozhodně neřadím). Ve své kariéře jsem dosáhla na vysoké posty – zastávala jsem několik let vysoké úřednické posty a nyní jsem už několik let na pozici vysoké manažerky pro PR a interní komunikaci ve společnosti podnikající v oblasti zdravotnictví (viz zde). To jen na dovysvětlenou k mé údajně chybějící zdravotnické specializaci. No a jak vidno, jsem v profesi mediálního poradce zjevně dobrá, pokud i vy máte dojem, že ovládám média. Mimochodem: Jaké jsou Vaše životní profesní úspěchy? Rudý funkcionář a spolupracovník? 

·         „…některé veřejné projevy vykazují značné přeměny názorů nebo si vzájemně odporují nebo se zcela rozcházejí se skutečnými činy, což je ovšem poměrně typická vlastnost pro ČSSD. Z tohoto pohledu je paní Žatecká nejspíše v té pro sebe správné straně.“

Uveďte prosím konkrétně, kde se rozcházejí moje veřejné projevy a skutečné činy. Já osobně o žádných nevím. Tedy opět lež, neověřená domněnka.

Vážený pane vydavateli,

Protože jste v uvedeném článku uvedl tvrzení, která se dotýkají mé cti a důstojnosti, žádám Vás o publikování této odpovědi do 8 dnů, a to jak na internetové, tak v tištěné verzi Vámi vydávaného periodika. Pokud se tak nestane, využiju práva na ochranu své osobnosti.

Mgr. Romana Žatecká

V České Lípě, dne 2.2.2014

 

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode