Jen ukázaná platí. Řečičky cenu nemají.

28.06.2018 00:00

Sbíráme na Dominika. Protože než se tenhle devítiletý kluk dostane domů, jeho babička se hodně nadře. Do prvního patra ho táhne na zádech nebo vlastníma rukama. Speciální plošina by to téhle rodině hodně ulehčila. Technicky je její vybudování v domě, kde bydlí, schůdné, finančně nikoli. Proto jsme vyhověli prosbě Petry Hurtové (Uděláme pořádek v České Lípě) a její chuť uspořádat veřejnou sbírku jsme vzali pod městská křídla. Aby to šlo rychleji. Když jsme poprvé přišli s kasičkami (to jsme otvírali 3D bludiště v Dubici), naházeli do nich rodiče i děti pěkných pár korun – koukněte na fotky, bylo to až dojemné. Na zahajovacím koncertu Městských slavností se také našli chápající dárci a vybrali více než 10 tisíc korun. Děkuji za každou korunu – koukla jsem na první výpis z účtu (zde) a sešlo se nám tam pěkných pár tisíc korun od různých osob.

Jen mně při pohledu na ten výpis mj. napadlo moje oblíbené rčení o tom, že kecy nemají cenu, jenom ukázaná platí. Proč? No protože sleduju, jak mnozí nastartovali volební kampaň a ucházejí se o hlasy Českolipáků, poukazují na kdeco i kdenic a často se jim práší od pusy. Neupírám nikomu právo říkat si cokoli i lhát do alelujá, jak se komu líbí. Mám ale takový dobrý AKČNÍ NÁPAD úplně zadarmo: proměňte své předvolební proslovy o touze pomáhat druhým právě teď do konkrétního příspěvku, bude to  důkaz dobrého srdce. Když sleduji ty první předvolební výkřiky o tom, jak kdo myslí a bude myslet na druhé - sorryjako, na tom Dominikově účtu je nevidím, Petru Hurtovou nepodpořili ani "její vlastní". 

A tak záměrně píšu tento text - v naději, že ti, kteří tak urputně kopírují moje kroky, moje činy i moje slova, budou je kopírovat i tentokrát a pošlou taky sami za sebe finanční příspěvek třeba místo jednoho inzerátu nebo billlboardu. Udělají tak konečně NĚCO PRO NĚKOHO, a to je víc, než  než plivání jedovatých lží jak nekoukám nalevo ani napravo a vůůůůbec nevidím potřeby ostatních. 

účet č. 283251941/0300

 

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode