Jednám o co nejkratší uzavírce mostu I/9

27.01.2015 20:06

Jen dvacet dní namísto původně plánovaných několika měsíců potrvá úplná uzavírka při opravě mostu na silnici I/9 nad Moskevskou ulicí v České Lípě. Začít s opravou by pak Ředitelství silnic a dálnic mělo v roce 2016. Vedení města Česká Lípa o tom na společné schůzce v úterý 27. ledna 2015 informoval Josef Jeníček, ředitel Ředitelství silnic a dálnic - správa Liberec.

Schůzku vedení města svolalo kvůli snaze minimalizovat následky dopravní uzavírky při opravě mostu. Ředitel Jeníček však vedení města informoval, že ŘSD v poslední době přistoupila ke změně koncepce průběhu celé opravy. Po mostu se tak bude dát částečně projet. Laicky řečeno, dělníci v průběhu opravy postaví nejdříve jednu půlku mostu a po druhé budou jezdit auta. Pak se celý proces zopakuje na druhé půlce stavby. Silnice tak bude zcela uzavřena jen po dobu, kdy se obě hotové poloviny mostu spojí betonem.

 "Dvacetidenní úplnou uzavírku mostu bychom chtěli směřovat na dobu letních prázdnin 2016. Chtěli bychom také informovat velké podniky v České Lípě, aby v době uzavírky pokud možno měly odstávku. Tak by měl být počet kamionů projíždějících městem minimální. Těší nás, že nám pan ředitel na schůzce vyhověl a dal městu právo určit přesný termín dvacetidenní uzavírky," uvedla starostka České Lípy Romana Žatecká.

Nyní probíhá dokončování celého přehodnoceného projektu. Jakmile bude hotový, proběhne výběrové řízení na zhotovitele stavby a přípravné práce. Přímo se stavbou se s největší pravděpodobností začne na jaře 2016.

Zdroj: MNCL.CZ

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode