Jedna novoroční...

01.01.2018 15:50

Už to tak mám ve zvyku, na konci roku se otočit a říct si: Tohle se povedlo, tudy vede cesta. Na starostovské židli se pravda ohlížím častěji než jednou do roka…

Například školka v Dolní Libchavě. Tak dlouho to byla hezká, ale smutná budova chátrající v zahradě na okraji města. Pak jsme rozhodli, že z ní zase chceme školku. Dneska je na ni radost pohledět, jak rozkvetla. Zdánlivě se nedělo nic, ale přitom hodně: Rekonstrukci jsme museli připravit. Naplánovat, nakreslit, vysoutěžit projekt, naprojektovat, získat dotaci, vysoutěžit stavitele, postavit, zkolaudovat….  A to si vždycky v těchto případech držím palce, aby se nikdo neodvolával, aby dodavatelé měli dost lidí na práci, kterou mají v zadaných termínech udělat, aby se nestalo něco naprosto nepředvídatelného. Vždyť to určitě znáte sami – naplánovat si obyčejnou dovolenou je taky otazník, stejně tak jako plán postavit dům. Nikdy nemáte jistotu, že vám všechno klapne na minutu, na den, na měsíc přesně, jak jste si to v nejlepší vůli naplánovali. Pak se vztekáte, doháníte, naháníte, řešíte…. Stejně tak to máme ve městě. Ano, můžeme dávat pokuty na nedodržené termíny nebo mizernou kvalitu – a dáváme je hojně – ale ty ten náš běh k cíli nezrychlují. A taky už dávno neplatí, že lidi čekají na práci a předhánějí se, aby ji dostali.  Tu naši školku každým dnem obsadí děti a odškrtnu si jeden cíl a poděkuji za jeho realizaci: po dvou letech práce.

Ne, nepláču - jen prostě konstatuju stav společnosti v roce 2017. V tomto roce se povedlo pár věcí postavit, několik dalších připravit na stavbu v roce příštím, získat státní dotaci, rozhodnout, zorganizovat a třeba i dalšími akcemi pobavit, zaujmout lidi ve městě, vyřešit drobné problémy, které komplikují život parkováním počínaje, zelení konče. Taky se nám povedlo šetřit městskou kasu a uspořit na příští akce pěkných pár milionů. A tak toho je v mých očích dost pěkného, co ten rok dal – podrobněji vás s tím seznámím v příštím vydání Městských novin. Dnes se hodí jen říct, že rok přinesl mnoho příležitostí, které jsme chytli za pačesy, a že z toho mám radost. Přeji v roce 2018 radost i vám a spoustu důvodů k ní.

Klidné vánoce a těším se na setkávání v roce 2018.   

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode