Hydepark o důvěře

28.08.2010 22:21

Miluju Hydepark na i-novinách a za poslední dva týdny jsem se na něm skoro stala závislá. Je tam hodně zajímavých názorů a spousta parádních kravin. Třeba že být tiskovou mluvčí je vlastně skoro hřích a nedá se mi věřit (prostě důvěra voliče ve mně jako kandidáta v komunálních volbách je kvůli této profesi totálně v trapu, protože umím vlastně jenom mlžit). No, skoro by se zdálo, že kandiduji na Tiskovou mluvčí roku 2010. Ale omyl, já kandiduji na starostku města Česká Lípa a mám dost inteligence na to, abych dokázala tyto dvě pozice rozlišit.  

V diskusi mi autor poznámky sdělil, že schopnost řídit, rozhodovat a mít čistý štít je v dnešní době samozřejmost. To má rozhodně pravdu, až na to, že právě v České Lípě se to rozhodování trochu vleče a řízení aby pohledal. Sedmnáctiletý seriál bez konce o Jeřábkově náměstí ponechám stranou a sáhnu do starostí obyčejného občana: O úpravě stromu ohrožujícího soukromý majetek se vede jednání už dva roky, městského strážníka - okrskáře - jsem za pět let nepotkala, vilovou čtvrtí se prohánějí kamiony bez omezení, jednoduché stavební řízení je půlročním byrokratickým honem na stavebníka, údržba zeleně a úklid chodníků připomíná zábavný pořad Možná přijde i... atd. Tak vypadá současné řízení a rozhodování ve městě.

A ten čistý štít jako samozřejmost? Na radnici nyní sedí lidé, kteří mají svůj osobní štít trochu umolousaný, ačkoli trestní rejstřík se skví čistotou. Díky výmazu. Lidská paměť se ale nemaže. Bohužel. Takže samozřejmostí je pro mě to, že politické strany a subjekty dojdou k rozumu a nabídnou do voleb kandidáty s čistým štítem, lidi morálně důvěryhodné. Ti, kdo v minulosti pochybili, nechť si svou parketu hledají v soukromé sféře. Budu jim třeba i fandit, obdivovat jejich případné úspěchy a pokyvovat spokojeně hlavou, že přece jen nakonec to s nimi nedopadlo špatně. Ale ve veřejné sféře, kde se hraje za peníze daňových poplatníků, tedy i moje, je nechci. Bohužel v české politice se morální způsobilost a čistý osobní štít tak dlouho podceňovaly, až se totálně zdevalvovaly. Máme takové politiky, jaké si zasloužíme - tolerujeme jim podle mého názoru až moc. Tolerujeme je na kandidátkách, tolerujeme je jako své zástupce, které si platíme z daní, tolerujeme korupci, přešlapy, zneužívání. Myslím, že je čas s tím skončit a vrátit cenu těm prostým hodnotám typu Morální způsobilost, Politická odpovědnost. Prostě vrátit lesk čistému štítu každého jednotlivého politika.              

Nestydím se za to, že jsem byla tiskovou mluvčí a občas z politických důvodů mlžila. Mám ale naprosto čistý trestní rejstřík, kterého se nikdy žádný výmaz nedotkl... 

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode