Děsivá předvolební kampaň? Nasaďte veselé brejle!

23.09.2018 21:12

Ptáte se, jak snáším tu předvolební kampaň - tak osobní a agresivní. Odpověď zní: dobře. Dívám se totiž na lidi v kampaních přes „veselé brejle“. Od doby, co je mám na nose, tak se komunální politikou vážně bavím :-)

Měla jsem dřív tendenci vysvětlovat, když se mně týkaly nějaké lži nebo omyly nebo pomluvy – nikdy jsem si nenechala nakydat na hlavu. V posledních čtyřech letech se ale často ocitám v situacích, kdy udivená drzostí mluvčího (no ono jich je víc…) chrlit celé kaskády lží často nevím, kde začít s vysvětlováním, jak se věci doopravdy mají. Ale pak jsem na to přišla: nejdřív kouknu přes veselé brejle, a hned mi je jasno, na koho reagovat a kdy si to můžu odpustit. Přesněji: na omyly nebo chybné závěry ano, se záměrnými nepravdami a věčnými reptaly čas neztrácím.  

Ale abych vás dlouho nenatahovala: Veselé brejle jsou takové pomyslné brýle, kterými se dívám na lidi v politice, v té naší českolipské obzvlášť. S nimi prostě vidím vše opačně – ten, kdo „soudí“ mně, ten vlastně mluví o sobě. Kdo vyslovuje ta nedoložená tvrzení, že „beru“ a „kradu“ a „jsemsněkýmspolečená“, ten vlastně jen říká, že on sám by na mém místě přesně tohle dělal. Kdyby totiž fakt věděl, že něco takového dělám, pak by fičel podat na mně trestné oznámení, abych za to byla potrestána (to je občanská povinnost, víte). A kdo si postavil kampaň jen na tom, že hází špínu na druhé, ten nemá co jiného říci. Prostě ono staré známé Podle sebe soudím tebe. Skvěle to funguje a v té opravdu místy nechutné a vylhané předvolební kampani to hned ukáže takového mluvčího v jiném světle. I kdyby tisíckrát říkal, že má doma v nočním stolku svatozář, vidím okamžitě, jak vlastně sám přemýšlí a s kým mám tu čest. S někým, kdo je plný nenávist a závisti. A pokud tyhle vlastnosti uplatňuje nyní vůči mně, bude je na tuty za čas projevovat i i vůči jiným, třeba vůči vám. A tahle vlastnost s  politickým tričkem nesouvisí, spíš s nedostatkem volebního programu: kdo si mě právě teď bere neurvale do huby, ten nemá co by jiného lidem ve volbách nabídnul.  

Jsem daleka toho, říkat konkrétní jména, tolik slávy si nezaslouží. Ale zkuste to i vy s veselýma brejlema = dívejte se na lidi jejich vlastním pohledem, hlavně na toho, kdo věčně někoho kritizuje, velkohubě všechny soudí, všechno o druhém ví – co si ten druhý myslí, myslel, bude myslet, co dělal, dělá a udělá. Hned budete mít nad volebním lístkem jasno. To vám tentokrát garantuju já!

 

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si web zdarma!Webnode