Dotace musí víc myslet na handicapované

02.07.2015 23:00

Životní závod čeká již v červenci na českolipského handicapovaného sportovce Petra Čvančaru. Ten se jako první Českolipan kvalifikoval na speciální světovou olympiádu a svoje město a republiku bude reprezentovat na této vrcholné sportovní akci až v Los Angeles. Na konci června se Petr společně se svojí trenérkou Danou Michutovou a klíčovou pracovnicí Hanou Kabátovou (Petr má kombinované postižení - mentální a zdravotní) osobně setkal se starostkou České Lípy Romanou Žateckou.

Konkurenci bude mít Petr Čvančara velikou, na olympiádu se sjede na 7 tisíc sportovců ze 170 zemí světa. I přesto se pokusí utrhnout jednu z medailí ve dvou disciplínách - skoku do dálky a vrhu koulí.

"Trénuji málo, není čas," odpověděl starostce na otázku, jak hodně trénuje. Na závěr setkání mu starostka popřála, ať nějakou medaili z Ameriky přiveze. "Uvidíme," skromně pokrčil rameny Petr.

 Petr trénuje s ostatními 36 sportovci při Denním stacionáři v Hradecké ulici v České Lípě. Kromě atletického čtyřboje se věnuje i plavání nebo jízdě na horských kolech.

"Je obdivuhodné, co všechno handicapovaní sportovci pod vedením své trenérky dokážou a jaké mají výsledky. Mrzí mne, že město léta rozdělovalo peníze na podporu sportu, ale žádný dotační titul nemyslí na handicapované. Je nutné to napravit. Českolipští radní tak alespoň schválili pro Petra Čvančaru individuální dar ve výši 20 tisíc korun," doplnila starostka České Lípy Romana Žatecká.

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode