Demokracie, ta holka prodejná...

17.11.2010 21:13

Před 21 lety zvítězila demokracie. To je taková zvláštní hodně přitažlivá holka, o které se vyprávějí pohádky a je s ní vcelku příjemný život. Čas od času se ale chová jako prodejná děvka a vůle lidu jí je naprosto ukradená.

Slavila jsem její narozeniny každý rok. Letos poprvé poněkud s rozpaky. Žiju totiž ve městě, kde po 21 od revoluce opět zvítězila vůle komunistů. Ti drželi při ustavujícím zastupitelstvu prst na spoušti – mohli podpořit změnu, vůli voličů a vítěznou ČSSD, nebo mohli podpořit staré pořádky a zkompromitované osoby. Na obou stranách byla stejná síla mandátů. Vystřelili vlevo a podrželi pravici. Všemi svými hlasy dali zelenou pro pokračování toho, co lidé v komunálních volbách odmítli. Bez ohledu na volební výsledek, který v České Lípě jasně ukázal, že lidé chtěli změnu. Tou ale čtyřkoalice s podporou komunistů rozhodně nebude – jsou v ní stále titíž lidé, kteří svými výkony důvěru voličů poztráceli.

 Je pro mne dnes trochu smutné poslouchat v médiích, jak jsme se vypořádali s komunisty. Mám totiž pocit, že i po těch letech pořád rozhodují a pořád odmítají vzít na vědomí, že čas od času přijdou noví lidé, nové ideje, nový styl práce. Ano, to vše by ohrozilo staré obchody a zaběhnuté pořádky… V té hře o českolipskou radnici totiž ideje, programy, voliči a jejich přání nehrály žádnou velkou roli. Inu, demokracie, ta holka prodejná, občas chodí za kšeftem.

Zpět

Kontakt


+420 777 225 539

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode